Po FRS federalinio laisvosios rinkos komiteto (FOMC) posėdžio išplatiname pranešime sakoma, kad padaugėjo argumentų didinti normą: šalies ekonomika auga vis sparčiau po gana silpnoko pirmojo pusmečio, naujų darbo vietų kūrimas artėja prie maksimalios ribos. Tačiau nuspręsta „palaukti papildomų pažangos įrodymų“ judant link centrinio banko tikslų.
„Informacija, gauta po liepos mėnesio FOMC posėdžio, rodo, kad padėtis darbo rinkoje ir toliau gerėja, spartėja ekonominės veiklos apimčių augimo tempas, lyginant su gana vangiu pirmuoju pusmečiu“, – sakoma pranešime.
„Nepaisant to, nedarbas pastaraisiais mėnesiais beveik nepakito, ir užimtumo lygis yra iš esmės stabilus“, – sakoma pranešime.
Iš pranešimo dingo frazė, kad darbo vietų ir kiti darbo rinkos indikatoriai rodo, kad šiek tiek didėja darbo jėgos panaudojimas pastaraisiais mėnesiais.
„Vartotojų išlaidos augo greitai, tačiau investicijos į kapitalą buvo gana mažos, – pažymi FRS. – Infliacija išlieka mažesnė už tikslinę FRS 2 proc. ribą, kas atspindi energijos išteklių pigimą ir importo kainų mažėjimą, nesusijusį su energetika.“
„FOMC pareiga yra užtikrinti maksimalų gyventojų užimtumą ir kainų stabilumą. Šiuo metu komitetas prognozuoja, kad laipsniška monetarinės politikos korekcija leis ir užtikrinti tolesnį nuosaikų ekonominės veiklos augimą, o darbo rinkos rodikliai gerės.“
Verta paminėti, kad FRS vadovė Janet Yellen buvo viena iš komiteto narių, balsavusių už normos palikimą esamame lygyje.
JAV centrinis bankas šiais metais posėdžiaus dar du kartus – lapkritį ir gruodį. Analitikai mano, kad šiemet JAV bazinė palūkanų norma bus padidinta bent vieną kartą.