Visgi centrinis bankas ir toliau nerimauja, kad vartotojų kainų augimo tempas greičiausiai išliks per žemas.
Komiteto nariai gruodžio 11 dieną vienbalsiai balsavo už tai, kad bazinė palūkanų norma išliktų 1,5–1,75 proc. ribose, siekdami išsiaiškinti, kaip klostysis ekonomikos plėtra po trijų iš eilės bazinės palūkanų normos mažinimų.
Protokole teigiama, kad kai kurie pavojai ekonomikai „regis, pastaraisiais mėnesiais sumažėjo“. FRS pareigūnai atkreipė dėmesį į atsinaujinusias JAV ir Kinijos derybas dėl prekybos, taip pat ženklus, kad pasaulio ekonomika pradėjo stabilizuotis.
FRS taip pat mano, kad infliacijos augimas galiausiai paspartės, nors posėdžio dalyviai išreiškė susirūpinimą, kad ji ir toliau išlieka mažesnė už tikslinį 2 proc. lygį. To priežastys, be kita ko, yra pasaulinės ekonomikos silpnumas ir „nuosaiki pasaulinė infliacija“.
FOMC nariai per pastarąjį posėdį svarstė infliacijos skatinimo galimybes, tačiau galutinio sprendimo nepriėmė.
Centrinis bankas taip pat svarsto naujas priemones, skirtas trumpalaikės pinigų rinkos stabilizavimui ilgesnėje perspektyvoje.
FOMC mano, kad dabartinė pinigų politika palaiko ekonominio aktyvumo augimą šalyje, stiprią darbo rinką ir infliaciją. Kaip buvo teigiama pranešime spaudai po posėdžio, FRS ir toliau „stebės gaunamos informacijos poveikį ekonominei prognozei, įskaitant globalius pokyčius ir infliacijos spaudimą, kartu vertindama tinkamą bazinės palūkanų normos trajektoriją“.
Gruodžio mėnesį paskelbtas taškinis grafikas, atspindintis individualius FOMC narių lūkesčius dėl palūkanų normų, rodo didelę tikimybę, kad 2020 metais jos išliks dabartiniame lygyje. Tik 4 iš 17 pareigūnų siūlo galimybę padidinti palūkanų normą.
2021 metais tikimasi tik vieno bazinės palūkanų normos padidėjimo.
Kitas FOMC posėdis vyks sausio 28–29 dienomis.