Amerikiečių bendrovė pranešė, kad pirmadienį pradės lemiamą galutinį klinikinių tyrimų etapą.
JAV vyriausybė dabar planuoja skirti dar 472 mln. JAV dolerių, be jau skirtų 483 mln. JAV dolerių, sekmadienį paskelbė bendrovė.
Pasak bendrovės, papildomos investicijos pagrįstos bendrovės sprendimu, priimtu kartu su vyriausybe, „reikšmingai“ išplėsti tiriamos vakcinos trečiosios fazės klinikinį tyrimą, įtraukiant 30 000 dalyvių.
Nedidelės apimties pradiniame tyrime eksperimentinė vakcina padėjo visų 45 dalyvių organizmams pagaminti antikūnus, kurie turėtų padėti apsisaugoti nuo ligos.
Išplėstiniame tyrime, kuris prasidės pirmadienį, pusė iš 30 000 dalyvių gaus 100 mikrogramų vakcinos dozę, o likusieji – placebą.
Jungtinėse Valstijose užfiksuota daugiau kaip 146 000 koronavirusinės infekcijos sukeltų mirčių.
Šalis pranešė apie milžiniškas investicijas į milžiniškas pastangas paspartinti vakcinų kūrimą ir paskiepyti milijonus amerikiečių iki kitų metų pradžios.
Praeitą trečiadienį JAV ir Vokietijos farmacijos įmonių „BioNTech“ ir „Pfizer“ aljansas paskelbė, kad JAV vyriausybė įsipareigojo įsigyti 100 mln. dozių bendrovių sukurtos vakcinos, jei tai įvyks, už 1,95 mlrd. JAV dolerių.
Viso pasaulio farmacijos įmonės lenktyniauja skubėdamos sukurti pirmąją veiksmingą vakciną. o „Moderna“, regis, pirmauja tarp jų, nes pradeda paskutinį klinikinių tyrimų etapą – tai yra lemiamas žingsnis nustatant, ar sukurta vakcina yra efektyvi ir saugi.
„Moderna“, bendradarbiaujanti su JAV sveikatos institucijomis, teigė, kad tikisi, jog nuo 2021 metų galės pagaminti 500 mln. dozių per metus – o galimai ir milijardo.
Kinijos biotechnologijų įmonė „Sinovac“ liepos 6 dieną pranešė, kad taip pat pradės trečiojo etapo klinikinį tyrimą „šį mėnesį“ bendradarbiaudama su Brazilijos Butantano biologinių tyrimų centru.
Taip pat pranešama apie vilčių teikiančius ankstyvus rezultatus, įskaitant britų projektą, kurį parengė Oksfordo universitetas, bendradarbiaudamas su tarptautine laboratorija „AstraZenica“, ir Kinijos projektą, vadovaujamą tyrėjų iš agentūrų, įskaitant Karo medicinos mokslų akademiją.
Šias pastangas finansuoja biotechnologijų grupė „CanSino“, kuri yra įtraukta į Honkongo vertybinių popierių biržą.
Iš viso kuriama beveik 200 eksperimentinių vakcinų, iš kurių 23 atžvilgiu jau pradėta klinikinėje stadija ir atliekami tyrimai su žmonėmis.