Balandžio–birželio mėnesiais ekonomikos susitraukimas siekė 31,4 proc., o pirmąjį šių metų ketvirtį ekonomika sumenko 5 procentais.
Visgi, palyginti su 2019 metų liepos–rugsėjo mėnesiais, trečiąjį šių metų ketvirtį ekonomika susitraukė 2,9 proc., po antrąjį ketvirtį fiksuoto 9 proc. susitraukimo.
„Trečiojo ketvirčio BVP augimas atspindėjo intensyvias pastangas atnaujinti verslą ir ekonominę veiklą, kuri buvo atidėta ar apribota dėl COVID-19“, – sakoma Prekybos departamento pranešime.
Visgi departamentas pažymėjo, kad viso koronaviruso „ekonominio poveikio“ neįmanoma atskirai įvertinti.
Spartų ekonomikos atsigavimą lėmė didėjančios vartotojų ir verslo išlaidos.
Nepaisant to, ekonomistai perspėja, kad didžiąja dalimi ekonomikos atsigavimą lėmė didžiulis 3 trln. JAV dolerių vertės vyriausybės paramos paketas, kuris buvo patvirtintas pirmosiomis pandemijos savaitėmis.
Šiuo metu didžioji dalis bedarbiams ir įmonėms skirto finansavimo jau išnaudota, o duomenys rodo, kad išlaidos rugsėjo mėnesį mažėjo ir kad atsigavimas praranda pagreitį.
Be to, pastarąjį ketvirtį fiksuotą augimą atsvėrė vyriausybės išlaidų sumažėjimas: federalinės vyriausybės išlaidos sumažėjo 6,2 proc., o valstijų ir savivaldų institucijos išlaidas sumažino 3,3 procento.