Anksčiau buvo skelbta apie 2 proc. siekusį prieaugį.
Remiantis „Trading Economics“ ir „MarketWatch“ apklausomis, analitikai vidutiniškai tikėjosi 2,2 proc. siekiantį patikslinimą.
JAV bendrojo vidaus produkto (BVP) dinamika liepos–rugsėjo mėnesiais buvo blogiausia nuo 2020 metų pradžios, kai prasidėjo ekonomikos nuosmukis, kurį sukėlė COVID-19 pandemija. Pavyzdžiui, antrąjį šių metų ketvirtį Jungtinių Valstijų ekonomika išaugo 6,7 procento.
Patikslintais duomenimis, vartotojų išlaidos, kurios sudaro du trečdalius šalies BVP, praėjusį ketvirtį ūgtelėjo 2,1 proc., o ne 1,6 proc., kaip skelbta anksčiau. Teigiamos įtakos turėjo tarptautinio turizmo, transporto ir medicinos paslaugų augimas, tuo tarpu automobilių ir jų dalių pardavimai mažėjo.
Eksportas liepos-rugsėjo mėnesiais sumenko 3 proc. (o ne 2,5 proc.), importas – šoktelėjo 5,8 proc. (o ne6,1 procento).
Verslo investicijos į ilgalaikį turtą išaugo 1,5 proc. (anksčiau skelbta 1,8 proc. rodiklis).
Investicijos į gyvenamąjį nekilnojamąjį turtą sumažėjo 8,3 procento.
Indeksas „PCE Core“ (asmeninio vartojimo išlaidos, išskyrus maistą ir energiją), kurį Federalinė rezervų sistema (JAV centrinis bankas) atidžiai stebi, trečiąjį ketvirtį, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, išaugo 4,5 procento. Rodiklio dinamika sutapo su preliminariais duomenimis ir analitikų prognozių konsensusu.
Trečiadienį Prekybos departamento paskelbta informacija yra antrasis iš trijų JAV BVP pokyčių įverčių. Galutiniai duomenys bus paskelbti gruodžio 22 dieną.