Tikimasi, kad ši didžiulė parama padės sumažinti skurdą, atgaivinti infliaciją ir paskatins šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą iki didžiausio tempo per beveik 40 metų, rodo kas mėnesį „The Wall Street Journal“ atliekamas tyrimas.
Leidinio apklausti ekonomistai vidutiniškai prognozuoja, kad 2021 metais JAV ekonomika paaugs 5,95 proc. (lyginant ketvirtuosius 2020 ir 2021 metų ketvirčius). Mėnesiu anksčiau lūkesčiai buvo artimi 4,9 proc., o sausį – 4,3 procento.
Tai būtų reikšmingiausias augimas nuo 1983 metų, kai BVP padidėjo 7,9 procento.
Ekonomistai taip pat patikslino savo lūkesčius dėl darbo vietų augimo ir vartotojų kainų didėjimo.
Šį mėnesį paskelbta vidutinė prognozė numato, kad per ateinančius keturis ketvirčius darbo vietų skaičius vidutiniškai didės 514 tūkst. per mėnesį. Manoma, kad gruodžio mėnesį metų infliacija sieks 2,48 procento.
„1,9 trln. JAV dolerių dydžio pagalbos paketo poveikis gali paskatinti spartesnį augimą, nei tikimės“, – pažymėjo KPMG vyriausioji ekonomistė Constance Hunter.
Dėl pandemijos Jungtinėse Valstijose nuo 2020 metų vasario iki balandžio buvo prarasta maždaug 22 mln. darbo vietų, iš kurių buvo atkurta beveik 13 mln. darbo vietų.
Iždo sekretorė Janet Yellen šią savaitę pareiškė, kad JAV darbo rinka sugrįš į iki pandemijos buvusį lygį iki kitų metų.