Prekybos departamentas pranešė, jog vasarį prekybos deficitas sumažėjo 0,1 proc. iki 89,2 mlrd. JAV dolerių.
Rodiklis atsiliko nuo prognozių, tačiau jis vis dar yra antras pagal dydį šalies istorijoje, nusileisdamas tik rekordiniam sausį užfiksuotam lygiui.
Eksportas šoktelėjo 1,8 proc. iki 228,6 mlrd. JAV dolerių, o importas išaugo 1,3 proc. iki 317,8 mlrd. JAV dolerių.
Duomenys dar neatspindi trikdžių, kuriuos sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą, pažymėjo „Oxford Economics“ analitikas Mahiras Rasheedas, dėl kurios energijos kainos smarkiai išaugo, o Vakarų šalys ėmėsi griežtų sankciją Maskvos atžvilgiu.
Konflikto padariniai „ateinančiais mėnesiais atsiskleis lėtai ir galbūt truks ilgiau, jei karas tęsis“, – mano analitikas.
„Atsižvelgiant į mažinamą augimo prognozę 2022 ir 2023 metais, manome, kad geopolitiniai priešpriešiniai vėjai šiais metais sumažins JAV eksporto paklausą“, o importo augimas bus ne toks stiprus.
Prekių eksportas vasarį išaugo 2,8 mlrd. JAV dolerių, paslaugų eksportas – 1,3 mlrd. JAV dolerių, iš kurių didžioji dalis buvo susijusi su kelionių sektoriumi.
Prekių importas padidėjo 1,7 mlrd. JAV dolerių, nes išaugo žalios naftos ir kitų cheminių medžiagų importas, tačiau sumažėjo automobilių ir jų dalių įvežimas.
Paslaugų importas išaugo 2,4 mlrd. JAV dolerių, įskaitant transporto, kelionių ir intelektinės nuosavybės mokesčius.
Remiantis duomenimis, prekybos prekėmis deficitas bei prekybos paslaugomis perteklius vasario mėnesį sumažėjo 1,1 mlrd. JAV dolerių, atitinkamai iki 107,5 mlrd. ir 18,3 mlrd. JAV dolerių.