„Thomson Reuters“ vertinimais, S&P 500 indekso įmonių pelnas minėtu laikotarpiu pašoko 23,5 procento. Tuo tarpu įplaukų augimo tempas buvo pustrečio karto lėtesnis.
Spartus įmonių pelno augimas buvo užfiksuotas visuose sektoriuose, įskaitant energetiką ir sveikatos apsaugą, ir tai palaiko kilimą akcijų rinkoje, dėl kurio, pavyzdžiui, „Apple“ kapitalizacija buvo viršijusi 1 trln. JAV dolerių lygį.
Didelės vartotojų ir verslo išlaidos įmones skatina kelti savo produktų kainas, nes brangsta žaliavos ir neslūgsta nuogąstavimai dėl prekybos ginčų padarinių, pažymėjo leidinio kalbinti ekspertai.
„Įmonės begėdiškai kelia kainas, – pareiškė „Bahl & Gaynor“ portfelio valdytojas Jamesas Russellas. – Tai įkvepia optimizmo dėl įmonių pelno maržos rodiklių 2018 ir 2019 metais.“
„United Technologies Corp“ (UTC) praėjusį mėnesį paskelbė, jog ketina padidinti savo produktų kainas, kad kompensuotų išlaidų augimą. „Kraft“ pranešė, jog antrąjį ketvirtį pakėlė kainas, nes visame pasaulyje pabrango žaliavos, o JAV išaugo transporto išlaidos.
Įmonių pelno augimą didele dalimi paskatino JAV sumažintas pelno mokesčio tarifas, kuris nuo šių metų sumažėjo nuo 35 iki 21 proc., pažymi analitikai. Jų nuomone, teigiamas šio veiksnio poveikis pelnui išnyks per keturis ketvirčius po mokesčių reformos įgyvendinimo.
Tačiau įmonių pelnas Jungtinėse Valstijose auga ir be mokesčių reformos poveikio. „Bank of America Merrill Lynch“ (BAML) analitikų skaičiavimais, JAV įmonių pelnas praėjusį ketvirtį 3 proc. viršijo analitikų lūkesčius, o jų ikimokestinis pelnas buvo 2 proc. didesnis.
BAML prognozėmis, S&P 500 indekso įmonių pelnas 2018 metais padidės daugiau kaip 20 proc. ir pusę šio prieaugio užtikrins mokesčių reformos pasekmės.
„Akivaizdu, kad pirmąjį ir antrąjį ketvirtį įmonės jautė teigiamas mokesčių reformos pasekmes“, – pažymėjo J.Russellas.
Anot jo, daugelis įmonių atlaisvintas lėšas panaudoja skolų grąžinimui.
Pelną taip pat palaiko veiklos reorganizavimas, darbo vietų ir išlaidų mažinimas bei akcijų išpirkimas – priemonės, kurių pastaraisiais metais ėmėsi daugelis JAV įmonių, pareiškė J.Russellas.
Iki šiol balandžio–birželio laikotarpio veiklos ataskaitas paskelbė maždaug 80 proc. S&P 500 indekso įmonių.
Energetikos sektoriaus įmonių pelnas minėtu laikotarpiu, palyginti su metais anksčiau, padidėjo daugiau kaip dukart. Finansų ir technologijų sektoriuose įmonių pelno augimo tempas sudarė apie 25 procentus.
Tuo tarpu S&P 500 indekso įmonių įplaukos praėjusį ketvirtį padidėjo 9,2 proc., rodo „Thomson Reuters“ skaičiavimai, kuriuose atsižvelgta ir į veiklos ataskaitas jau paskelbusių įmonių rezultatus, ir į likusių indekso įmonių rezultatų prognozes.