FED jau pradėjo vieną sparčiausių per pastaruosius dešimtmečius pinigų politikos griežtinimo ciklų. Nuo kovo mėnesio beveik nulį siekusi bazinė palūkanų norma padidinta 0,75 procentinio punkto.
Antradienį FED vėl renkasi į dviejų dienų posėdį, kurio metu turėtų įgyvendinti pirmąjį nuo 1994 m. palūkanų normos didinimą puse procentinio punkto ir pranešti, kad toks tempas tęsis bent iki rugsėjo mėn.
Naujausia „Financial Times“ apklausa, atlikta bendradarbiaujant su Čikagos universiteto Booth verslo mokyka rodo, kad FED didinant pastangas suvaldyti didžiausią per maždaug 40 metų infliaciją, didžiausios pasaulio ekonomikos laukia vis didesni sunkumai.
Beveik 40 proc. iš 49 respondentų prognozuoja, kad JAV Nacionalinis ekonominių tyrimų biuras (NETB), kuris nustato, kada prasideda ir baigiasi recesija, ją paskelbs 2023 m. pirmąjį arba antrąjį ketvirtį. Trečdalis mano, kad šis skelbimas bus atidėtas iki kitų metų antrojo pusmečio.
NBER recesiją apibūdina kaip "reikšmingą ekonominio aktyvumo sumažėjimą, apimantį visą ekonomiką ir trunkantį ilgiau nei kelis mėnesius". Tik vienas apklausoje dalyvavęs ekonomistas recesiją numatė 2022 m., o dauguma prognozavo, kad iki metų pabaigos mėnesinis darbo vietų augimas vidutiniškai bus 200-300 tūkst. Remiantis gruodžio mėn. vidutiniu įverčiu, nedarbo lygis turėtų išlikti stabilus – 3,7 proc.