Kadangi pastarosiomis savaitėmis keliose valstijose padaugėjo COVID-19 užkrato atvejų, nauji apribojimai privertė kai kurias įmones vėl užsidaryti, o daugelis jų nutraukė veiklą visam laikui, didindamos nerimą, kad padėtis darbo rinkoje gali pradėti blogėti.
Visgi nedarbo lygis sumažėjo nuo 11,1 proc. birželį iki 10,2 proc. liepą, nors šis rodiklis vis dar šiek prastesnis nei pasaulinės finansų krizės piko metu 2009 metų spalį.
Darbo departamentas taip pat pažymėjo, kad dalis darbuotojų vis dar klasifikuojami netinkamai, todėl realus nedarbo lygis būtų buvęs vienu procentiniu punktu didesnis nei pranešta.
Liepos mėnesį darbo vietų skaičius augimas smarkiai sulėtėjo, palyginti su 4,8 mln. augimu birželį ir 2,7 mln. gegužę, o tai reiškia, kad buvo atgauta mažiau nei pusė 22 mln. etatinių darbo vietų, prarastų per pandemiją.
Užimtumas labiausiai padidėjo laisvalaikio, apgyvendinimo ir mažmeninės prekybos sektoriuose, kurie labiausiai nukentėjo nuo karantino, sakoma pranešime. Valstybinėse institucijose ir sveikatos apsaugos sistemoje taip pat padaugėjo darbo vietų.
Laikinai atleistų žmonių skaičius sumažėjo 1,3 mln., tačiau beveik 3 mln. žmonių neteko darbo visam laikui.
Tuo tarpu 8,4 mln. žmonių buvo priversti dirbti ne visą darbo dieną.
Juodaodžių nedarbo lygis išlieka kur kas didesnis nei bendras šalies lygis – 14,6 proc., palyginti su 9,2 proc. baltaodžių nedarbu.