Darbo vietų skaičiaus augimas fiksuotas po to, kai gruodį didžiausioje pasaulio ekonomikoje sumažėjo darbuotojų samda, o darbo vietų praradimas tęsėsi tokiuose sektoriuose kaip laisvalaikis ir svetingumas, mažmeninė prekyba, sveikatos priežiūra ir transportas.
Nedarbo lygis – gruodį siekęs 6,7 proc. – toliau mažėjo, po balandį fiksuoto 14,7 proc. lygio, kai pasaulį užklupo pirmoji COVID-19 banga.
Vėliau nedarbo lygis kelis mėnesius mažėjo, tačiau sausio mėnesio duomenys neramina dėl neslopstančios didelio nedarbo tendencijos, o Darbo departamentas teigė, kad darbo jėga apskritai yra 6,5 proc., arba 9,9 mln. etatų mažesnė nei vasario mėnesį, prieš prasidedant pandemijai.
Profesinių sąjungų federacijos AFL-CIO vyriausiasis ekonomistas Williamas Spriggsas atkreipė dėmesį, kad ilgalaikių bedarbių skaičius šiek tiek padidėjo ir viršijo 4 mln., arba 39,5 proc. visų bedarbių skaičiaus.
„Tai rodo, kad bus labai sunku sumažinti nedarbo lygį. Šiuo metu reikalinga pagalba, kad sulėtintume šį augimą“, – tviteryje parašė jis.