Dėl šio rezultato gali būti sumažintas JAV bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugio antrąjį ketvirtį įvertis. Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad JAV BVP balandžio–birželio mėnesiais padidėjo labiausiai per beveik ketverius metus ir prezidentas Donaldas Trumpas jau spėjo pasigirti, kad tai yra jo įgyvendinamos ekonominės politikos laimėjimas.
Prekybos departamentas pranešė, kad JAV užsienio prekybos deficitas birželį padidėjo 7,3 proc., arba 3,2 mlrd. JAV dolerių, iki 46,3 mlrd. JAV dolerių. Deficito prieaugis buvo didžiausias nuo 2016 metų lapkričio mėnesio.
Duomenys taip pat parodė, kad padidėjo ir JAV dvišalės prekybos su Kinija, Europos Sąjunga (ES), Kanada ir Meksika deficitai.
JAV prezidentas užsienio prekybos deficito ir visų pirma prekybos su Kinija deficito mažinimą laiko vienu pagrindinių savo nacionalistinės ekonominės darbotvarkės klausimų. Deficitą jis siekia mažinti visų pirma nustatydamas importo muitus. Tačiau pramonė ir jo respublikonų partijos sąjungininkai įspėja, kad šios prezidento taktikos padariniai gali tapti nebevaldomi.
Nors sojos pupelių eksportas liepą toliau didėjo, JAV automobilių, orlaivių ir vaistų eksportas smuko.
Tuo tarpu JAV prekybos su Japonija deficitas sumažėjo, tačiau tai visų pirma lėmė smukusi bendra prekybos tarp didžiausio ir trečio pagal dydį pasaulio ūkių apyvarta.
Vidutinė importuojamos naftos kaina birželį pakilo iki 73,6 JAV dolerio už barelį – aukščiausio nuo 2014 metų gruodžio mėnesio lygio, tad mėnesio naftos importo vertė padidėjo iki 19,6 mlrd. JAV dolerių ir ši suma taip pat buvo didžiausia per pusketverių metų.