Kita vertus, eksportas augo kukliai, o prekybos deficito kritimą suformavo importo nuosmukis, kurį lėmė sumenkęs amerikiečių poreikis užsienietiškoms prekėms, taip pat sustiprėjęs JAV doleris.
JAV eksportas per mėnesį padidėjo 0,2 proc. iki rekordinės vertės – 259,29 mlrd. dolerių, sumažėjus prekių tiekimui ir išaugus paslaugų poreikiui, o importas susitraukė 2,9 proc. iki 329,94 mlrd. dolerių, kritus vartojimo prekių siuntų apimtims, o šio nuosmukio nepavyko kompensuoti augusiam automobilių ir jų dalių pirkimui iš užsienio.
Pastaraisiais mėnesiais JAV kompanijos skubėjo papildyti išsekusius prekių sandėlius, tačiau aukšta infliacija kėlė nerimą, kad vartotojai atsitrauks, todėl importuotojai tapo atsargesni.
Federaliniai rezervai (JAV centrinis bankas) agresyviai didina palūkanų normas, siekdami sumažinti paklausą bei sutramdyti išaugusią infliaciją, tuo tarpu dauguma šalies namų ūkio priversti skirti didesnę pajamų dalį pagrindinėms prekėms.
Dėl didesnių bazinių palūkanų normų sustiprėjo doleris, todėl amerikietiškos prekės santykinai pabrango, o tai smukdo i eksporto apimtis, tačiau kol kas tikėtina, kad tai didžiausios pasaulio ekonomikos augimo nestabdys.