Prognozuojama, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) šiais metais padidės 1,2 proc., nors dar spalio mėnesį buvo numatyta, kad prieaugis sieks 1,6 proc., pareiškė Philipas Hammondas, kuris, likus kelioms valandoms iki parlamento balsavimo dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) be sutarties, parlamentarams pateikė atnaujintą informaciją apie biudžetą
Analitikai mano, kad parlamentas greičiausiai pritars pasiūlymui atidėti kovo 29 dieną numatytą šalies išstojimą iš Europos bloko – jeigu „Brexit“ be sutarties galimybė bus atmesta, dėl „Brexit“ atidėjimo bus balsuojama ketvirtadienį.
Antradienį parlamentas didžiąja balsų dauguma atmetė „Brexit“ sutarties su Briuseliu projektą.
„Visiškai suprantu, kad [Bendruomenių] Rūmai šiandien turi ir kitų neatidėliotinų klausimų“, – pareiškė iždo kancleris parlamentarams. Prieš tai jis paskelbė, kad Jungtinės Karalystės (JK) BVP prieaugis šiais metais bus gerokai mažesnis negu tikėtasi ir tai, be kita ko, lems Kinijos ūkio augimo lėtėjimas bei įtampa dėl prekybos karo.
„Vakarykštis balsavimas virš mūsų ekonomikos paliko neapibrėžtumo debesį ir <…> svarbiausia Bendruomenių Rūmų užduotis yra išsklaidyti tą neapibrėžtumą“, – pažymėjo Ph.Hammondas savo pranešime apie biudžetą.
„Pasitraukimas be sutarties trumpuoju ir vidutiniu laikotarpiu reikštų didelius sutrikimus, o ilguoju laikotarpiu – mažesnę ir mažiau klestinčią ekonomiką negu tuo atveju, jeigu pasitrauktume su sutartimi. Išstojimas be sutarties taip pat reikštų didesnį nedarbą, mažesnius atlyginimus ir aukštesnes kainas parduotuvėse.“
„Britai 2016-ųjų birželį balsavo ne už tai“, – pridūrė kancleris.
Ph. Hammondas taip pat pažymėjo, kad 2020 metais JK ekonomika turėtų padidėti 1,4 procento. Tai atitinka vyriausybės prognozę, kuri buvo paskelbta pernai spalį.