Televizijai „Sky News“ jis nepaneigė žiniasklaidos pranešimų apie tai, kad bus panaikinta 91 tūkst. Vaitholo darbo vietų, ir pareiškė: „Žinau, kad toks skaičius patraukia dėmesį, bet tiesiog bus grįžta prie valstybės tarnybos, kurią turėjome 2016 metais.“
Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas dienraščiui „The Daily Mail“ pareiškė, jog „mes turime mažinti vyriausybės kainą, kad galėtume sumažinti pragyvenimo išlaidas“, ir pridūrė, kad valstybės tarnyba per pandemiją tapo „išpūsta“.
Jis leidiniui nurodė, kad reikia panaikinti 91 tūkst. darbo vietų – 20 proc. visos valstybės tarnybos, – kad būtų galima sutaupyti maždaug 3,5 mlrd. svarų (4,1 mlrd. eurų) per metus.
Milžiniškas pinigų sumas per pandemiją išleidusi vyriausybė atkakliai stengiasi subalansuoti biudžetą, tačiau dabar jai tenka susidurti su sparčiai kylančia infliacija, kuri varžo ekonomikos atsigavimą ir dar didina spaudimą viešiesiems finansams.
J.Reesas-Moggas, už „Brexito“ galimybes ir vyriausybės veiksmingumą atsakingas ministras, pastarosiomis savaitėmis ėmė taikytis į valstybės tarnautojus, kurie tebedirba iš namų, nors visi koronaviruso apribojimai jau buvo panaikinti.
Jis net sulaukė kritikos už tai, kad įvairiuose vyriausybės departamentuose ant tuščių rašomųjų stalų buvo palikęs pasirašytų raštelių, kuriuose parašė: „Deja, jūsų nebuvo vietoje. Tikiuosi visai netrukus pamatyti jus biure.“
J.Reesas-Moggas pareiškė, kad dėl „Brexito“ ir pandemijos valstybės tarnyba pastaraisiais metais buvo išplėsta, o „dabar mes mėginame sugrįžti prie įprasto tarnybos masto“.
„Valstybės tarnybą per metus palieka iki 38 tūkst. žmonių, taigi paprasčiausias būdas tai padaryti būtų įšaldyti samdymą“, – pažymėjo jis.
„Reikia užtikrinti, kad žmonės būtų kuo veiksmingiau naudojami būtinoms funkcijoms vykdyti.“