Ataskaitoje pažymima, jog sunkios maisto krizės ar ekstremaliosios humanitarinės padėties sąlygomis 2019 metais gyveno 135 mln. žmonių 55 šalyse.
Jų skaičius per metus padidėjo daugiau kaip 20 mln. žmonių ir pasiekė aukščiausią lygį per ketverius šios metinės ataskaitos rengimo metus.
Vėliau antradienį JT maisto ir žemės ūkio organizacija ir Pasaulio maisto programa pristatys šią ataskaitą JT Saugumo Tarybai.
Palyginus 50 šalių, kurios buvo įtrauktos į šiųmetinę ir pernykštę ataskaitas, nustatyta, jog maisto krizės sąlygomis gyvenančių žmonių skaičius padidėjo beveik 10 proc. iki 123 mln. žmonių.
Padidėjimą lėmė konfliktai, ekonominiai sukrėtimai ir su oro sąlygomis susiję reiškiniai, kaip antai sausros.
Ataskaitoje taip pat nurodyta, jog „papildomo sukrėtimo ar stresą keliančio veiksnio atveju“ maisto krizė gali kilti dar 183 mln. žmonių.
Nors ataskaitoje panaudotų duomenų rinkimas buvo užbaigtas prieš naujojo koronaviruso protrūkio pradžią, ataskaitos autoriai įspėjo, jog padėtis dėl pandemijos dar pablogės.
Jų teigimu, 135 mln. žmonių, kurie jau nepakankamai aprūpinami maistu, „nuo šios pandemijos pasekmių gali nukentėti labiausiai, nes turi labai mažai arba iš viso neturi pajėgumų atlaikyti su sveikata arba su socialiniais ar ekonominiais aspektais susijusį šio sukrėtimo poveikį“.
Todėl ataskaitos autoriai ragina tarptautinę bendruomenę skubiai ir koordinuotai imtis atitinkamų atsakomųjų priemonių.
Ataskaitą kasmet rengia ir skelbia keletas grupių ir pagalbos organizacijų.