Maskvos vertybinių popierių biržos indeksas smuko beveik 14 proc., JAV doleriais išreikštų likvidžiausių akcijų kainų krepšelio indeksas RTS – beveik 17 proc., o kai kurios likvidžiausios akcijos neteko bemaž ketvirtadalio vertės.
Didžiausio Rusijos naftos koncerno „Rosneft“ akcijos nuvertėjo 24,3 proc., didžiausio banko „Sberbank“ – 19,5 proc., didžiausios aviakompanijos „Aeroflot“ – 17,9 proc., vienos didžiausių maisto mažmeninkių „Magnit“ – 17 proc., dujų monopolininko „Gazprom“ – 15,3 proc., technologijų grupės „Yandex“ – taip pat 15,3 proc., elektros eksporto ir importo monopolininkės „Inter RAO“ – 14,7 proc., aliuminio milžino „Rusal“ – 13,6 proc., naftos koncerno „Surgutneftegaz“ – 13,3 proc., SGD eksportuotojos „Novatek“ – 13 proc., deimantų monopolininkės „Alrosa“ – 12,6 procento.
Pirmadienio vėlyvą vakarą, pagrindinei prekybos sesijai Rusijos akcijų jau pasibaigus, valstybinė televizija parodė kaip V.Putinas pasirašė įsaką dėl vadinamųjų Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ nepriklausomybės pripažinimo, taip pat „dvišales“ draugystės ir tarpusavio pagalbos sutartis.
Europos Sąjungos lyderiai tokį Rusijos autoritarinio lyderio sprendimą pasmerkė kaip „akiplėšišką tarptautinės teisės, teritorinio Ukrainos vientisumo ir Minsko susitarimų pažeidimą“ bei perspėjo, kad bendrija kartu su partnerėmis reaguos vieningai, tvirtai ir ryžtingai, solidarizuodamosi su Ukraina.
Savo ruožtu Jungtinės Valstijos nedelsdamos paskelbė sankcijas Rusijos pripažintiems Maskvos remiamų separatistų regionams Rytų Ukrainoje ir perspėjo, kad, esant reikalui, jų bus daugiau.