Eilės prie akcijoje dalyvaujančių Atėnų, Salonikų ir kitų Graikijos didmiesčių parduotuvių – daugiausia įranga ir drabužiais prekiaujančių tinklų – pradėjo formuotis nuo ankstyvų paryčių.
Tačiau parduotuvėms atvėrus duris, greitai paaiškėjo, kad dauguma pirkėjų yra paaugliai, nusprendę pasinaudoti iki 80 proc. nuolaidomis užuot sėdėję pamokose.
Vienoje populiarioje universalinėje parduotuvėje namų vaizdo žaidimų konsolės „Xbox One“, kurios pirkėjams buvo pasiūlytos už 199 eurus, buvo išpirktos per mažiau negu dvi valandas.
Nors išpardavimai pritraukė didžiules minias, apie neramumus ar peštynes, kurių kartais pasitaiko per panašius išpardavimus užsienyje, kol kas nepranešama.
Graikijos mažmeninės prekybos grupės „juodojo penktadienio“ „debiutą“ šalyje įvertino skeptiškai. Jų teigimu, tokie išpardavimai gali suduoti dar vieną smūgį sunkumų slegiamiems smulkiems prekiautojams.
Atėnų prekybos asociacijos vadovas Nikolas Kougioumtsis pareiškė, kad „juodasis penktadienis“ daugeliui prekiautojų „nėra palanki“ diena.
„Jeigu Graikijoje įvedamas „juodasis penktadienis“, turi būti numatytos priemonės paremti smulkų ir vidutinio dydžio verslą“, – pareiškė jis dienraščiui „Avgi“.
Nuo krizės pradžios 2010 metais graikų darbo užmokestis ir pensijos, kurios buvo laipsniškai karpytos, sumažėjo iki 40 procentų.
Oficialiais duomenimis, nedarbo lygis Graikijoje, kurią jau septynerius metus alina ekonomikos krizė, vis dar viršija 23 proc. ir profsąjungos sako, kad tikrasis rodiklis yra didesnis.
Be to, nuo krizės pradžios 2010 metais graikų darbo užmokestis ir pensijos, kurios buvo laipsniškai karpytos, sumažėjo iki 40 procentų.
Tuo tarpu pardavėjų asociacijos griežtai sukritikavo iš Jungtinių Valstijų atkeliavusią išpardavimų iniciatyvą.
„Šios iš užsienio perimtos ir agresyvios išpardavimų strategijos ne tik griauna sveiką konkurenciją sektoriuje, bet ir skatina vartotojų bei parduotuvių darbuotojų išnaudojimą“, – pareiškė privačiojo sektoriaus darbuotojų asociacija „Oiye“.