„Realiai vertinant jau laiko tam nėra. (...) Žemės ūkio politikos, grubiai sakyčiau, 80 proc. nulemia europinė politika, tai susitarti dėl nacionalinių tikslų, o paskiau per visas paramos priemones ateis kitas (tikslas – BNS) per europinę politiką, nelabai yra tikslinga, nes šitas sektorius, skirtingai nuo kitų, yra stipriausiai nulemiamas europinės politikos“, – pirmadienį žurnalistams sakė K. Navickas.
Ministras taip pat pridūrė, kad raginimas valdžios institucijoms įtraukti socialinius partnerius į sprendimų priėmimą jau vykdomas, tačiau ūkininkai ne visada atsiliepia į kvietimus.
„Kas aktualiausia šiandieną – mes kalbam apie pievas, tai kai apie pievas kalbėjome, tarybos atstovų nebuvo. Ūkininkų sąjunga buvo, buvo ŽŪM-o (žemės ūkio ministerijos – BNS) atstovai, ieškojom sprendimų, aptarėm“, – pažymėjo K. Navickas.
Anot jo, ūkininkams trūksta konstruktyvumo: „To konstruktyvumo pirmiausia ir palinkėčiau. Ir mums kaip ministerijai, ir man, kaip žemės ūkio ministrui, protestų nereikia, nes kai atsiranda problema, mes sėdam ir sprendžiam ją, nedarom iš to jokių viešų akcijų“.
„Aš darau savo darbą taip gerai, kaip aš jį suprantu“, – pridūrė K. Navickas, kurio atsistatydinimo“ vis dar reikalauja protestuotojai.
Lietuvos žemdirbiai pirmadienį pradėjo protestus – visoje šalyje Lietuvos žemės ūkio tarybos iniciatyva bus deginami laužai, be to, ūkininkų atstovai susitiks su premjere Ingrida Šimonyte.
Palaikydami protestus pirmadienį Lietuvos žemės ūkio rūmai aplinkos ir žemės ūkio ministrams taip pat įteikė rezoliucijas.