Dėl finansinės ateities susirūpinusius klientus bankai jau ima raminti ir siūlyti įvairias nuolaidas, atleidimą nuo mokesčių. Kol kas kalbama apie fizinius asmenis ir smulkųjį verslą.
Pats bankas pasiūlė atidėjimus
„Royal Bank of Scotland“ paskelbė, kad leis klientams tris mėnesius atidėti paskolų įmokų ir palūkanų mokėjimą. Tai bus taikoma tiems klientams, kuriuos vienaip ar kitaip paveikė koronavirusas.
Taip pat, panašiai kaip ir Italijoje, banko klientai bus atleidžiami nuo pinigų išgryninimo mokesčio, nes siaučiant virusui gyventojams tenka dažniau naudotis grynaisiais pinigais.
Be to, žadama grąžinti mokesčius už naudojimąsi kreditinėmis kortelėmis. Bankas taip pat be kliūčių nemokamai siūlo padidinti kredito limitą.
Taip „Royal Bank of Scotland“ žada padėti savo klientams, kurie dėl siaučiančio viruso patyrė ar gali patirti žalos.
Pasiūlė 2 milijardų svarų sterlingų paramą
Didžiausia Didžiojoje Britanijoje Lloyds bankų grupė savo klientams iš smulkiojo verslo pasiūlė 2 milijardų svarų sterlingų paramą, į kurią įeiną kai kurių paslaugų mokesčių panaikinimas kredito limito didinimas, taip turizmo sektoriaus verslui žadama mokestinių lengvatų.
„Mes visiškai suprantame, kokie neramūs laikai mūsų verslo savininkams, kai rūpi ne tik šeimos nariai, bet ir darbuotojai. Jie taip pat sunerimę, kaip tai paveiks jų verslą“, – sakė grupės vadovas Davidas Oldfield'as.
15min jau rašė, kad karantine esančios Italijos vyriausybė paskelbė, jog ketinama kuriam laikui atleisti gyventojus nuo palūkanų įmokų, taip pat ir nuo komunalinių mokesčių.
Lietuvoje dar ne laikas?
Lietuvoje komerciniai bankai kol kas nesiūlo panašių akcijų, nors verslas skundžiasi jau patiriamais nuostoliais. Pavyzdžiui, Nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Mečislovas Atroškevičius nerimauja, kad gali pasikartoti 2008 metų scenarijus.
„Valstybė turėtų pradėti diskutuoti apie tai, kad nepasikartotų 2008 metų situacija, kai lenkų valdžia sutarė su bankais dėl atidėjimų, o Lietuvoje bankai nupjovė šaką, apynaujus automobilius atėmė iš vežėjų, kure dar liko bankams skolingi“, – 15min sakė M.Atroškevičius.
Lietuvos bankų asociacijos vadovas Mantas Zalatorius sako, kad kol kas negalima lyginti Lietuvos ir Italijos situacijos.
„Lietuvos ir Italijos situacija šiuo metu nepalyginamai skiriasi, todėl mūsų atveju kalbėti apie tokias priemones gerokai per anksti“, – sakė jis. Tačiau M.Zalatorius nelinkęs komentuoti britų bankų sprendimo siūlyti nuolaidas klientams.