Gatvės maisto turgus parodoje užima nemažą plotą, tačiau pasiklysti nėra kur. Daugiausia žmonių būriuojasi patalpose, kur kiekvienas restoranas maistą derina su vynu. Patekus čia, tikrai pasijunti lyg Atėnų, Briuselio, Paryžiaus ar Stambulo restoranų gatvėse, kur padavėjai užstoja kelią ir kviečia vidun.
Kita turgaus dalis – įvairių šalių maisto furgonai. Čia prekiaujama tradiciniais valstybių valgiais. Paviljonas nėra labai didelis ir valstybės čia tikrai ne viso pasaulio, nėra čia ir Lietuvos cepelinų puodo („Bernelių užeiga“ cepelinus verda pagrindiniame stende).
Beje, vienas cepelinas lietuvių stende kainuoja 3 eurus, baravykienė duonoje – 4 eurus, jautienos troškinys, jei atmintis neapgauna, apie 5 eurus.
Meksikiečiai maisto turguje Berlyne siūlo paragauti buritų – su plėšyta kiauliena, virštiena arba vegetariška kainuoja 7 eurus. Norite papildomai jelapeno – dar 50 centų. Maždaug tiek kainuoja brangiausi patiekalai šiame pseudo gatvės turguje. Neatrodo brangu, palyginus kad ir su dienos pietų kaina Vilniuje, kuri retai kada ir mažai kur yra žemesnė nei 4 eurai.
Skandinaviški lašišos ar kitokios žuvies prifarširuoti sumuštiniai kainuoja vos 3–4 eurus. Lašišos ar krevečių juose, regis, daugiau nei duonos. Sumuštinis su krevetėmis, tiesa, jau žymiai brangesnis – teks pakloti 6,5 euro.
Judame toliau. Korėjiečiai siūlo keptos vištienos su aštriu sojos padažu už 5 eurus, jeigu norite jos lėkštėje su įvairiais priedais, tai atiduosite 8 eurus.
Įvairūs tradiciniai Vietnamo virtuvės užkandžiai prasideda maždaug nuo 3,5 euro, sočiau pavalgysite maždaug už 5 eurus.
Kuba savo troškinių lėkštes parduoda ne itin pigiai – po 7,5 euro už troškintą mėsą su ryžiais ir įvairiomis daržovėmis. Tačiau atrodo tikrai gausiai ir sočiai.
Jeigu kam nors per brangu, visada yra pigesnis variantas – štai tradicinė didelė vokiška sardelė su garstyčių padažu čia kainuoja vos 1,5 euro.
Dideli daniški dešrainiai su padažais ir kitais priedais kainuoja 3 eurus.
Galima rasti ir paprasto lietuvių skrandžiui gerai pažįstamo maisto – įvairių kepsnių, dešrelių, makaronų ir net bulvių košės. Porcija kainuoja apie 5 eurus. Jeigu norėsis kirminą numalšinti šiame stende, kuris neturi jokios valstybės skiriamųjų ženklų, todėl sprendžiu, kad yra vokiškas, už kiekvieną įsigytą patiekalą dovanų gausite ir gėrimo skardinę.
Galima užkandžiui ir tiesiog vokišką rūkytą dešrelę pačiupti, vieneto kaina – nuo 50 centų.
Jeigu norisi ko nors saldaus, gal tiks belgiški vafliai: paprastas kainuos 2 eurus, pabarstytas cukraus pudra – 2,5 euro, su kitokiais priedais – jau 3,5 euro, o jei pageidausite labai rimto vaflio – iš jūsų bus 5 eurai. Puodelis juodos kavos prie vaflio – 1,5 euro. Kiek prisimenu, panašiai vafliai kainuoja ir pačioje Belgijos širdyje.
Smaližiams dar rekomenduočiau ir skandinavų atsivežtus saldymedžio saldumynus, jeigu tai yra tinkamas apibūdinimas šiems skanėstams. Vieno saldainio kaina prasideda maždaug nuo 50 centų.
15min kelionę į Berlyną apmokėjo Žemės ūkio ministerija. Straipsnio turiniui tai įtakos neturi.