„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kanada kreipėsi į PPO dėl JAV veiksmų

Kanada kreipėsi į Pasaulio prekybos organizacija (PPO) dėl pietinės kaimynės ir kaltina Vašingtoną pažeidus dešimtis tarptautinių prekybos taisyklų, rodo trečiadienį paviešintas dokumentas.
Sienos tarp Kanados ir JAV riboženklis
Sienos tarp Kanados ir JAV riboženklis / „Scanpix“/AP nuotr.

Gruodžio 20 d. dokumente, kuris paskelbtas tik dabar, Kanada reikalauja vadinamųjų „konsultacijų“ su Jungtinėmis Valstijomis dėl šių įvestų antidempingo ir kitų kompensacinių muitų.

Vašingtonas dažnai įveda baudžiamuosius importo muitus prekėms, kurios, kaip mano Vašingtonas, yra subsidijuojamos ir sukuria nesąžiningos konkurencijos sąlygas. Pavyzdžiui, antradienį JAV įvedė muitus iki 10 proc. laikraščių ir knygų spausdinimui naudojamam popieriui.

Tarptautinės prekybos taisyklės leidžia įvesti tokius muitus, jeigu jie atitinka griežtas sąlygas. O skundus dėl tokių muitų svarsto PPO Ginčų sprendimo taryba.

Tarptautinės prekybos taisyklės leidžia įvesti tokius muitus, jeigu jie atitinka griežtas sąlygas. O skundus dėl tokių muitų svarsto PPO Ginčų sprendimo taryba.

Kanados skunde kalbama apie seriją JAV „priemonių, susijusių su antidempingo ir kompensacinių muitų tyrimais, patikromis ir kitomis procedūromis, kurios neatitinka šalies PPO įsipareigojimų“.

Savo skunde Otava pateikia daugiau nei 100 Vašingtono nusižengimo atvejų ir pabrėžia, kad Vašingtonas netinkamai pasielgė ne tik su Kanada, bet ir su kitomis savo prekybos partnerėmis, įskaitant Kiniją, Indiją, Japoniją, Meksiką, Pietų Afriką ir Europos Sąjungą.

Vašingtoną toks Kanados skundas papiktino.

„JAV prekybos priemonės užtikrina, kad prekyba yra sąžininga, neutralizuodama dempingą ar subsidijas, kurios lenkia JAV darbuotojams, ūkininkams ir gamintojams“, – sakė JAV prekybos atstovas Robertas Lighthizeris.

Jis pabrėžė, kad jeigu Jungtinės Valstijos panaikintų Kanados skunde įvardintus muitus, „importo iš Kinijos ir kitų šalių antplūdis turėtų milijardų dolerių vertės neigiamą poveikį Kanados eksportui į Jungtines Valstijas“.

Kanados reikalavimas surengti konsultacijas yra pirmas ginčo sprendimo žingsnis pagal PPO ginčų sprendimo sistemą. Jeigu šalims nepavyks susitarti per 60 dienų, PPO gali sudaryti ekspertų komisiją šiai bylai išnagrinėti.

Šiuo metu JAV, Kanada ir Meksika taip pat persidera dėl Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos susitarimo (NAFTA).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs