Infliacija buvo šiek tiek didesnė nei prognozuota ir šeštą mėnesį iš eilės viršijo centrinio banko tikslinį intervalą – 1–3 procento.
Rugpjūtį infliacija siekė 4,1 procento.
Infliacijos augimo tendencija kelia klausimų dėl Kanados banko įsitikinimo, kad šis infliacijos spaudimas yra laikinas ir paskatintas tiekimo grandinių kliūčių bei atsigavimo po kainų nuosmukio, įvykusio prasidėjus COVID-19 pandemijai 2020 metais.
„Dabar kyla klausimas, ar Kanados bankui pavyks sutvarkyti su infliacija“, – teigė „CIBC Economics“ analitikas Royce'as Mendesas.
Pasak analitiko, pagrindinė infliacijos sudedamoji dalis, glaudžiausiai susijusi su ekonomikos augimo sulėtėjimu, išlieka tiksliniame centrinio banko nustatytame intervale.
Taigi jis prognozavo, kad centrinis bankas „toliau laikys šį infliacijos ūgtelėjimą laikinu ir neatspindinčiu esminės ekonomikos būklės, kuri dar turi būti toliau gerinama“.
Kanados statistikos departamento duomenimis, benzino kainos rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pakilo 32,8 proc., iš dalies dėl sumažėjusios pasaulinės naftos gavybos.
Maisto kainos padidėjo 3,9 proc., o ypač augo jautienos, vištienos, kiaulienos, krevečių, taip pat sviesto, sūrio ir kiaušinių kainos.
Naujo būsto kainos taip pat kilo dėl didesnių statybos išlaidų ir rekordiškai žemų palūkanų.
Visuotinis puslaidininkių lustų trūkumas ir toliau stabdė keleivinių transporto priemonių tiekimą, didindamas naujų automobilių ir sunkvežimių kainas.
Kanados banko vadovas Tiffas Macklemas buvo priverstas pripažinti, kad aukšta infliacija gali užtrukti šiek tiek ilgiau, nei tikėtasi.
Remiantis pirmadienį paskelbtais rezultatais, beveik pusė centrinio banko apklaustų įmonių teigė manančios, kad per ateinančius dvejus metus infliacija išliks didesnė nei 3 procentai.