Kanados statistikos departamento duomenimis, šalyje metų infliacija liepą siekė 7,6 procento.
Birželį fiksuotas aukščiausias rodiklis per keturis dešimtmečius – 8,1 procento.
Vertinant mėnesinį pokytį, vartotojų kainos liepos mėnesį padidėjo 0,1 proc. ir tai buvo septintas mėnesinis augimas iš eilės.
„Liepą vartotojai už benziną mokėjo 9,2 proc. mažiau, palyginti su ankstesniu mėnesiu ir tai yra didžiausias mėnesinis nuosmukis nuo 2020 metų balandžio“, – pranešė Nacionalinė statistikos tarnyba.
Visgi, neįskaitant benzino, liepos mėnesį kainos šoktelėjo 6,6 proc., lyginant su analogišku laikotarpiu prieš metus.
Parduotuvėse maisto produktų kainų šuolis praėjusį mėnesį (9,9 proc. per metus) buvo puse procento didesnis nei birželį.
Ypač smarkiai dėl išaugusių kviečių kainų pabrango kepiniai. Taip pat gerokai pabrango cukrus, kiaušiniai, vaisiai, arbata ir kava.
Dalis infliacijos prieaugio gali būti siejama su „užsitęsusiomis pasiūlos problemomis, tačiau didžiąją dalį jos lemia paklausa, o su šiomis problemomis turi kovoti pinigų institucijos“, pažymėjo finansinių paslaugų kooperatyvo „Desjardins“ analitikas Royce'as Mendesas.
„Taigi, nors Kanados centrinis bankas nesiims dar vieno [bazinių palūkanų normų] padidinimo 100 bazinių punktų, ir toliau manome, kad rugsėjį palūkanų normos pakils dar 50 bazinių punktų“, – pridūrė analitikas.
Liepos viduryje Kanados bankas nustebino analitikus, padidindamas bazinę palūkanų normą nuo 1,5 iki 2,5 procento.
Tai buvo didžiausias palūkanų normos padidinimas nuo 1998-ųjų.
Šiais metais Kanados bankas palūkanų normą padidino jau tris kartus.