Visgi šis ketvirtojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto (BVP) padidėjimas buvo mažesnis, nei tikėjosi analitikai.
Be to, sulėtėjimą rodo ir liepą fiksuotas nuosmukis, nes palūkanų normų kėlimas siekiant sutramdyti infliaciją tapo stabdžiu būsto sektoriui.
Lyginant su ankstesniu ketvirčiu, ekonomika ūgtelėjo 0,8 procento.
„Kanados augimo skaičiai nebuvo prasti, tačiau naujausi duomenys vis dar buvo atsiliko nuo didelių lūkesčių“, – pakomentavo finansinių paslaugų kooperatyvo „Desjardins“ analitikas Royce'as Mendesas.
Visgi net šių duomenų gali pakakti sulėtinti Kanados centrinio banko palūkanų normų didinimo tempą, mano analitikas, prognozuodamas 50 bazinių punktų padidinimą kitą savaitę.
Jis pažymėjo, kad liepos mėnesio duomenys rodo, jog trečiasis ketvirtis „prasideda nuosaikiai, o tai sustiprina mūsų požiūrį, kad ekonomika dar labiau atvės, nes ankstesnių palūkanų normų kėlimų vėluojantys padariniai tampa ryškesni“.
Kanados statistikos tarnybos duomenimis, verslo investicijos ir namų ūkių išlaidos antrąjį ketvirtį išaugo.
Išlaidos drabužiams ir avalynei ypač šoktelėjo daugiausia dėl grįžimo į biurus ir pagausėjusių kelionių, o tai taip pat reiškė didesnes išlaidas lėktuvų bilietams ir apgyvendinimui viešbučiuose.
Kanadoje taip pat nupirkta daugiau orlaivių, sunkvežimių, autobusų ir kitų motorinių transporto priemonių.
Tuo tarpu būsto kainos ir nekilnojamojo turto sandoriai atsitraukė nuo rekordinių aukštumų.
Per ketvirtį buvo užfiksuotas didžiausias žemės ūkio, ypač kviečių ir rapsų, atsargų padidėjimas, o šiais metais produkcija didės dėl geresnių oro sąlygų.