Nauju Darbo kodekso pakeitimu siūloma įtvirtinti darbuotojams ne mažiau kaip dvidešimt dviejų darbo dienų arba ne mažiau kaip dvidešimt šešių darbo dienų kasmetines atostogas. Jeigu darbo dienų per savaitę skaičius yra mažesnis arba skirtingas, darbuotojui turi būti suteiktos ne trumpesnės kaip keturių savaičių trukmės atostogos.
Iki šiol galiojanti tvarka yra ydinga – mat kasmetinių atostogų trukmė Lietuvoje yra mažiausia, kokia tik gali būti pagal Europos Sąjungos (ES) reikalavimus. Kitose vakarų šalyse, pvz., Austrijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje kasmet atostogaujama nuo 25 iki 35 darbo dienų.
„Šiuo metu darbuotojams suteikiamos ne mažiau kaip dvidešimt darbo dienų arba ne mažiau kaip dvidešimt keturių darbo dienų kasmetinės atostogos. Tikimasi, kad ilgesnės atostogos apsaugos darbuotojus nuo dažnai šalyje pasitaikančio pervargimo, pagerins sveikatą ir gyvenimo kokybę“, – sako A.Norkienė.
„Kita problema ta, kad šiuolaikinėje visuomenėje daugelis žmonių būna taip pasinėrę į darbus, kad nebemoka atsipalaiduoti ir pailsėti. Todėl net per pirmąsias atostogų dienas mintimis neatitrūksta nuo kasdieninių darbų. Tikrasis poilsis prasideda tik vėliau“, – sako G. Burokienė.
Nauju Darbo kodekso pakeitimu siūloma darbuotojams iki aštuoniolikos metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, ir neįgaliems darbuotojams suteikiamos dvidešimt septynių darbo dienų kasmetinės atostogos arba trisdešimt dviejų darbo dienų kasmetinės atostogos.
Šiuo metu šiems darbuotojams suteikiamos ne mažiau kaip dvidešimt darbo dienų arba ne mažiau kaip dvidešimt keturių darbo dienų kasmetinės atostogos