„Įvertinęs, jog klaidas lėmė žmogiškasis faktorius, abi įstaigos jas pripažino ir ėmėsi veiksmų, kad tokie atvejai nepasikartotų ateityje, Lietuvos bankas nusprendė poveikio priemonių netaikyti“, – pranešė Lietuvos bankas.
Pakoregavus duomenis bendra visų rinkos įstaigų operacijų suma pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pačiu metu pernai, sumažėjo 5,8 proc. iki 97 mlrd. eurų.
Rugsėjį paskelbus rezultatus teigta, jog mokėjimo operacijų suma mažėjo 7 proc. iki 221 mlrd. eurų.
Be to, LB patikslino, kad pirmąjį pusmetį beveik 70 proc. viso sektoriaus apyvartos (daugiau kaip 67,3 mlrd. eurų) generavo 10, o kitą dalį (30,4 proc., arba 29,4 mlrd. eurų) – 77 elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos.
Įmonės atstovas spaudai Aleksas Rozentalis teigė, kad įvyko žmogiškoji klaida rankiniu būdu perkeliant duomenis iš įmonės finansinių rodiklių ataskaitos į Lietuvos banko sistemą.
„Viename iš duomenų laukelių (apyvartos) per klaidą buvo pridėtas vienas papildomas skaitmuo. Štai ir viskas“, – aiškino jis.
Pasak A.Rozentalio, įmonės atstovai patys pastebėjo klaidą ir pranešėme Lietuvos bankui, kad leistų pateikti apyvartos rodiklį iš naujo.
„Tikimės, kad ateityje bus sudarytos sąlygos į Lietuvos banko sistemą įkelti duomenis patogesniu būdu. Tai padės mažinti žmogiškos klaidos tikimybę, o mes galime pažadėti, kad toliau sieksime užtikrinti kuo tikslesnį duomenų teikimą“, – komentavo A.Rozentalis. -