Skaičiuojama, kad šiuo metu bendra pinigų grynoji vertė pasaulyje siekia 83,6 trilijonus JAV dolerių.
Visų pasaulio bitkoinų vertė rinkose siekia 41 mlrd. JAV dolerių. Jei šią virtualių pinigų sumą sunku suvokti, manykite, kad tai Larry Page'o turtų vertė – būtent tokia yra vyro, kuris kartu su Sergejumi Brinu sukūrė „Google“, grynoji turtų vertė.
O Billo Gateso turtai verti 86 mlrd. JAV dolerių – tiek, kad užtektų nusipirkti Los Andželo „Lakers“ klubą, Toronto „Maple Leafs“, Čikagos „Bulls“ ir Saliamono salas.
Bitkoinai vadinami kriptovaliutų „Uberiu“: didžiausi, blogiausi, žinomiausi, bet tikrai ne vieninteliai. Skaičiuojama, kad bendra kitų virtualių pinigų, plaukiojančių internete, vertė yra apie 100 mlrd. JAV dolerių. Tai beveik tiek pat, kiek dabartinis Monako BVP – 60-os pagal dydį ekonomikos pasaulyje.
IT gigančių „Amazon“ (402 mlrd. JAV dolerių) ir „Apple“ (730 mlrd. JAV dolerių) vertė prilygsta Nigerijos arba Nyderlandų BVP.
Žinoma, pinigų vertė priklauso nuo to, kaip jais pasitikime. Tai galioja ir auksui, kurio vertė šiuo metu siekia apie 8,2 trilijonus JAV dolerių – 200 kartų daugiau nei bitkoinų vertė.
Taip pat skaičiuojama, kad „siauri“ pinigai (šiuo atveju fizine išraiška – monetos ir kupiūros), kurie laikomi bankuose, piniginėse, po čiužiniais ar kojinėse, verti apie 31 trilijoną JAV dolerių.
Bendra „plačių“ pinigų (indėliai, kurie gali būti greitai išgryninti) vertė visame pasaulyje siekia 83,6 trilijonų JAV dolerių.
Kaip pastebėjote – tokių pinigų yra tris kartus daugiau nei dabar cirkuliuojančių apyvartoje, todėl jei sumanytume išsiimti visus pinigus iš indėlių ir laikyti juos grynais, kiltų nemaža problema.
Žinoma, galima įsigyti ir akcijų. Bendra rinkoje viešai per biržas parduodamų akcijų vertė visame pasaulyje siekia 66,8 trilijonus JAV dolerių.