Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Kietojo“ „Brexit“ scenarijus: britams gali pritrūkti tualetinio popieriaus

„Kietasis“ „Brexit“ Jungtinę Karalystę gali palikti be pakankamo kiekio tualetinio popieriaus, rašo „Foreign Policy“.
Moteris tualete
Moteris tualete / Vida Press nuotr.

Tai, žinoma, būtų tik dar viena neigiama pasekmė, jeigu iki kovo 29 dienos joks sutarimas su Europos Sąjunga nebūtų pasiektas. Jungtinei Karalystei nesusitarus, laisvąją prekybą pakeistų muitai ir pasienio patikros, strigtų jūrų ir oro uostų veikla. Pasekmės šiuo metu yra sunkiai suskaičiuojamos.

Viena iš jų būtų tualetinio popieriaus trūkumas, kurį sukeltų importo apribojimai. Nors „Brexit“ pasiruošę verslininkai tvirtina įsigiję būtiniausių produktų atsargų, jos, ypač vaistai ir švieži produktai, lentynose užsibūti negalės dėl kokybės. O štai tokiems produktams, kaip tualetinis popierius, yra svarbu kiekybė, ir, vargu, ar pavyks patenkinti visus piliečių poreikius.

Jungtinėje Karalystėje vienas gyventojas per metus vidutiniškai suvartoja 110 tualetinio popieriaus rulonų ir pagal šį rodiklį pirmauja visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad, norint patenkinti tokį poreikį sutrikus prekybai, reikėtų daugiau saugojimo patalpų. Ir tai yra tik vienas iš sudėtingų pramonės laukiančių iššūkių, leidiniui sakė Popieriaus pramonės konfederacijos vadovas Andrew Large'as.

„Jis užima labai daug vietos ir yra lengvas, o tai reiškia, kad reikia labai daug vietos jo saugojimui“, – sakė jis. Nors įmonės ir kaupia atsargas, jų ilgam nepakaks, ypač tuo atveju, jeigu žmonės pradės panikuoti ir šluoti lentynas. „Jeigu pirkimo tempai būtų tokie, kaip dabar, pasiūlos užtektų visiems“, – pridūrė vyras.

Sunku įsivaizduoti, kad „kietojo“ Jungtinės Karalystės pasitraukimo atveju nekiltų panika. Tiesą sakant, kampanija, skirta sukelti paniką ir taip išvengti „Brexit“ be susitarimo arba susitarti dėl naujo referendumo, vykdoma jau pastaruosius beveik trejus metus.

Tualetinio popieriaus fronte pirmu smuiku griežia leiboristas parlamento narys Denisas MacShane'as, kuris klaidingai tvirtina, kad Didžioji Britanija turi tualetinio popieriaus atsargų vos vienai dienai.

„Britai užpakalius turės valytis laikraščių gabalais. Visai kaip praeityje“, – taip jis kelia paniką. Ir tokia taktika, panašu, yra sėkminga.

Didžiosios Britanijos popieriaus pramonė yra importo verslas. Iš 1,3 mln. tonų popieriaus britų rinkoje apie 85 proc. yra importuojami iš užsienio gamintojų, didžioji dalis importo (60 proc.) atkeliauja iš Europos Sąjungos.

Nepasiekus susitarimo, nauji tarifai, sertifikatai, standartai ir pan. padidins kainas ir sukels produkcijos vėlavimus tiek tiekėjams, tiek vartotojams. „Kietasis“ „Brexit“ importui pasekmių turės iškart.

Gera žinia yra ta, kad popieriui nebus taikomi tarifai pagal Pasaulio prekybos organizacijos susitarimus. Tačiau prekyba popieriumi nebebus sklandi, visos į šalį įvežamos prekės bus tikrinamos. Net jeigu produkcijos tiekimas nesutriks, nauja tvarka tiekimo grandinėje vis tiek padidins kainas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais