Toks pranešimas padarytas savaitgalį Rygoje vykusio Kinijos bei šešiolikos Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikimo, per kurį daugiausia dėmesio buvo skirta prekybai, metu.
Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ sekmadienį pranešė, kad naujajam Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos fondui vadovaus bendrovė „Sino-CEEF Holdings Ltd.“ Apie šios bendrovės steigimą šeštadienį pranešė Kinijos ministras pirmininkas Li Keqianguas. O pati bendrovė priklausys didžiausiam Kinijos bankui „Industrial and Commercial Bank of China“ (ICBC).
Naujasis fondas yra dalis Pekino pastangų skatinti prekybą su Europa.
„Xinhua“ cituoja „Sino-CEEF Holdings Ltd.“ vadovą Jiangą Jianqingą, kuris teigė, kad investicijų fondo dydis turėtų pasiekti 10 mlrd. eurų. Fondas daugiausia dėmesio skirs infrastruktūros vystymui, aukštosiomis technologijomis paremtai gamybai ir masinio vartojimo pramonės šakoms Vidurio ir Rytų Europoje.
„Kinija pasirašė tarpusavio supratimo memorandumus su Lenkija ir Čekija dėl finansinių įnašų“ į fondą, savo kolegoms Rygoje pranešė Kinijos premjeras, tačiau konkrečių sumų nenurodė,
Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis sakė, kad jo šalis taip pat nusprendė dalyvauti fondo veikloje, tačiau detalių dėl įnašo dydžio nepaskelbė.
Naujasis fondas yra dalis Pekino pastangų skatinti prekybą su Europa.
Kinijos bendradarbiavimas su Vidurio ir Rytų Europa yra paremtas „16+1“ formatu, kuris buvo sukurtas 2012 metais Varšuvoje. Tuo metu Pekinas žadėjo kredito linijoms ir fondams skirti 10,5 mlrd. JAV dolerių skatinti ekonominius ryšius su šiuo regionu, tačiau analitikai sako, kad kapitalo injekcijų sulaukiama mažai.