Dienraščio teigimu, ERPB patvirtino, kad Kinija įteikė prašymą dėl tapimo banko nare. Šaltiniai tikino, kad dabar prašymas bus pateiktas svarstyti akcininkams – 64 šalims – dalyvėms, ES ir Europos investiciniam bankui, tačiau kol kas šis procesas yra dar tik ankstyvojoje stadijoje.
Teigiama, kad diskusijos dėl galimo Kinijos dalyvavimo banko veikloje virė jau rugpjūtį.
„Mes tikrai bandome pritraukti kiniškas investicijas“, – laikraščiui teigė šaltinis.
Teigiama, kad diskusijos dėl galimo Kinijos dalyvavimo banko veikloje virė jau rugpjūtį.
Tuo tarpu apie tai, kokiu būdu būtų įmanoma sustiprinti Pekino ryšius su Europa, buvo nemažai diskutuojama ir praėjusią savaitę vykusio Kinijos lyderio Xi Jinpingo vizito Didžiojoje Britanijoje metu.
Nors Kinija jau dalyvauja vykdant nemažai ERPB projektų, tačiau akcininkės statuso įgijimas Pekinui svarbus kaip įvaizdžio dalis.
„Tai labiau prestižo ir politikos klausimas, negu įgyjama įtaka būnant akcininku“, – pažymėjo laikraščio šaltinis.
Vis dėlto dalyvavimas ERPB veikloje Kinijai leistų išplėsti savo įtaką Azijoje, kurios projektų vykdymui praėjusiais metais bankas skyrė 800 mln. eurų.
Savo ruožtu sustiprėtų Kinijos ryšiai su Europos šalimis, o Pekinas gautų prieigą prie didžiulių infrastruktūros projektų, pavyzdžiui, „Naujojo Šilko kelio“, finansavimo. Pagal minėtąjį projektą būtų statomi automobilių keliai ir geležinkeliai, dujotiekiai, uostai ir kiti svarbūs objektai Vidurio, Pietų, Pietryčių Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose.