Kinija – potenciali Lietuvos prekybos partnerė, bet nerimą kelia jos norai

Pasak Pramonininkų konfederacijos, Lietuva yra geriausia potenciali prekybos partnerė Kinijai Baltijos šalyse. Kita vertus, specialistai sako, jog siekdama daugiau prekiauti su Kinija, Lietuva turės patenkinti Pekino norą įsitvirtinti Klaipėdos uoste.
Klaipėdos uostas
Klaipėdos uostas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius LRT RADIJUI sako, kad Lietuva Kinijai pirmiausiai patraukli todėl, kad yra išsaugojusi didžiausią pramonę Baltijos regione. Be to, Kinija itin daug investavo Baltarusijoje, todėl jai būtų paranku naudotis Klaipėdos uostu kaip vartais į Vakarų Europos rinkas.

Tačiau specialistams nerimą kelia Kinijos noras įsigyti uosto infrastruktūrą, nes Lietuva ir Europos Sąjunga nebegalėtų kontroliuoti Kinijos prekių srautų per Klaipėdos uostą. Svarstoma, kad tai galbūt pakenktų Lietuvos santykiams su Europos Sąjunga.

Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas atkreipia dėmesį ir į tai, kad uosto klausimas stabdo šalies gamintojų galimybes eksportuoti į Kiniją, nes jau dvejus metus jie negauna visų leidimų. Anot V.Janulevičiaus, tai yra politinis klausimas, kuris išsispręs susitarus dėl Klaipėdos uosto naudojimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų