Antradienį Kinijos centrinis bankas stabilizavo juanio kursą, tačiau tai nesustabdė smukimo akcijų rinkose.
Jungtinių Valstijų iždo departamentas pirmadienį „nustatė, jog Kinija manipuliuoja savo valiuta“.
„Vadovaujant prezidentui (Donaldui) Trumpui, (iždo) sekretorius (Stevenas) Mnuchinas šiandien nustatė, jog Kinija yra manipuliuotoja valiuta“, – pažymima JAV iždo departamento paskelbtame pranešime.
Kinijos centrinis bankas tokį žingsnį pavadino „absoliutaus vienašališkumo ir protekcionizmo“ apraiška ir pažymėjo, jog tai „rimtai pažeidžia tarptautines taisykles“.
Juanio kursą „lemia ... rinkos jėgos“, pareiškė centrinis bankas ir pridūrė, jog „griežtai nepritaria“ tam, kad Kinija būtų laikoma manipuliuotoja savo valiuta.
Juanio kursas pirmadienį perkopė psichologiškai svarbią 7 juanių už JAV dolerį ribą.
Tačiau jau antradienį prekyba Kinijos valiuta aprimo ir juanio kursas stabilizavosi.
Kinijos centrinis bankas juanio centrinį kursą antradienį sumažino iki žemiausio per daugiau kaip 11 metų lygio, tačiau daugelis analitikų spėjo, kad kursas bus sumažintas labiau, ir tai rodo, jog centrinis bankas nori sulėtinti nacionalinės valiutos kurso smukimo tempą.
Juanis nėra laisvai konvertuojamas ir vyriausybė riboja jo judėjimą JAV dolerio atžvilgiu – nuo centrinio kurso, kurį kasdien nustato Kinijos centrinis bankas, siekiantis atsižvelgti į rinkos tendencijas ir valdyti kintamumą, juanio kursas bet kuria kryptimi gali nukrypti ne daugiau kaip 2 procentais.
„Jungtinės Valstijos nuo 2018 metų vis aštrina prekybos ginčą, o Kinija nuolat aiškina, kad ji nedevalvuoja savo valiutos konkurencijos tikslais“, – pareiškė Kinijos centrinis bankas.
„Kinija nėra naudojusi valiutos kurso, kaip priemonės spręsti dėl prekybos ginčų kylančias problemas“, – pabrėžiama centrinio banko paskelbtame pranešime.
Juanio kursas smuko netrukus po to, kai Jungtinės Valstijos paskelbė apie planus įvesti naujus importo muitus dar 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms.