Pasak Nacionalinio statistikos biuro, nedarbo lygis miestuose vasario pabaigoje pasiekė 5,5 proc., palyginti su 5,1 proc. gruodį.
16–24 metų asmenų grupėje nedarbo lygis padidėjo 15,3 procento.
Visgi, pasak agentūros, Pekinas pranešė apie geresnius nei tikėtasi mažmeninės prekybos pardavimų ir pramonės produkcijos rodiklius sausio–vasario mėnesiais.
Skaičiai rodo, kad per pirmuosius du 2022 metų mėnesius mažmeninė prekyba išaugo 6,7 procento.
Tai gerokai viršijo „Bloomberg“ analitikų 3 proc. siekusias prognozes.
Labiausiai šoktelėjo naftos produktų, aukso, sidabro ir juvelyrinių dirbinių kainos.
„Apskritai, sausio–vasario mėnesiais atsigavimo tempas išliko gana geras, nors turime pripažinti, jog išorinė aplinka vis dar sudėtinga ir sunki, o Kinijos ekonomika susiduria su daugybe pavojų ir iššūkių,“ – pažymėjo Nacionalinio statistikos biuro atstovas Fu Linghui.
Kinija skelbia bendrus sausio ir vasario mėnesių duomenis, kad išvengtų duomenų iškraipymų dėl Naujųjų metų pagal Mėnulio šventę šventės.
Pramonės gamyba per pirmuosius du mėnesius išaugo 7,5 procento. Prieaugis viršijo analitikų lūkesčius, numačiusius 3,9 proc. augimą.
Investicijos į ilgalaikį turtą augo 12,2 proc., o investicijos į aukštųjų technologijų gamybos sektorių – 42,7 procento.
Investicijos į infrastruktūrą išaugo 8,1 proc., o investicijos į nekilnojamąjį turtą taip pat šoktelėjo, nepaisant per pastaruosius du mėnesius kritusių būsto kainų.
Praėjusią savaitę premjeras Li Keqiangas paskelbė šių metų Kinijos ekonomikos augimo tikslus – maždaug 5,5 procento.
Tai yra žemiausias siekis nuo 1991-ųjų, o tuo pačiu premjeras perspėjo, kad pasaulinis „neapibrėžtumas“ sulėtins ir Kinijos augimą.