Praėjusių metų pradžioje iš esmės suvaldžiusi didžiąją dalį koronaviruso protrūkio, antra pagal dydį pasaulio ekonomika kelis mėnesius judėjo į priekį ir buvo vienintelė didžioji ekonomika, 2020 metais fiksavusi augimą.
Kinijoje gamintojų kainų indeksas (PPI), vertinantis gamintojų parduotų prekių ir paslaugų kainų pokyčius, viršijo prognozes ir praėjusį mėnesį ūgtelėjo 6,8 proc., pranešė Nacionalinis statistikos biuras.
Tai yra didžiausias užfiksuotas augimas nuo 2017 metų spalio mėnesio. Kovą registruotas 4,4 proc. šuolis.
Analitikai prognozavo spartų augimą, remdamiesi žemais atitinkamais praėjusių metų rodikliais, kai didžioji šalies dalis liko uždara siekiant sustabdyti COVID-19 protrūkius.
„Balandžio mėnesį vidaus pramonės gamyba stabiliai atsigavo, išaugo tarptautinių prekių, tokių kaip geležies rūdos, kainos <...>, o gamybos sektoriuje kainos toliau augo“, – teigė vyresnioji Nacionalinis statistikos biuro specialistė Dong Lijuan.
Kinijos lyderiai prognozuoja didesnį nei 6 proc. ekonomikos augimą šiais metais.
Oficialūs antradienį paskelbti duomenys taip pat parodė, kad Kinijos vartotojų kainų indeksas (CPI) balandžio mėnesį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 0,9 proc. – šiek tiek mažiau, nei tikėtasi.
Pasak specialistės, padidėjimas fiksuotas, nes „vidaus vartojimas ir toliau atsigavo, o kainos iš esmės buvo stabilios“.
Stiprėjant vidaus turizmui, didėjo aviabilietų ir viešbučių kainos, pridūrė ji.
Kinijos CPI – svarbų mažmeninės infliacijos rodiklį – pastaraisiais metais didino kiaulienos kainos, kurios augo dėl afrikinio kiaulių maro protrūkių.
Pastaruoju metu kainos stabilizavosi, pareigūnams stengiantis padidinti šios kinų labai mėgstamos mėsos rūšies atsargas.