Antros pagal dydį pasaulio ekonomikos atsigavimas lėtėjo didžiąją metų dalį, o pareigūnai minėjo „nestabilų ir netolygų“ atsigavimą.
Energijos tiekimo trikdžiai pastaraisiais mėnesiais, susiję su išmetamų teršalų mažinimo tikslais, didėjančiomis anglių kainomis ir tiekimo stygiumi, taip pat turėjo įtakos kai kurių gamyklų veiklai.
Visgi praėjusį mėnesį pramonės gamyba ūgtelėjo 3,5 proc., palyginti su praėjusių metų rugsėjo mėnesiu, pranešė Nacionalinis statistikos biuras, Kinijai stengiantis padidinti anglių gamybą ir sumažinti energijos trūkumą.
„Bloomberg News“ apklausti ekonomistai prognozavo 3 proc. plėtrą.
Visgi Nacionalinio statistikos biuro atstovas Fu Linghui pirmadienį perspėjo, kad „tarptautinė aplinka tebėra sudėtinga ir sunki“, kupina daugybės neapibrėžtumų, ir pridūrė, kad Kinija turi „dirbti daugiau, kad išlaikytų ekonominį stabilumą ir atsigavimą“.
„Nors elektros trūkumas ir gamybos mažėjimas sumažino produkcijos apimtis spalio pradžioje, nemanome, kad tai yra didelė problema“, – pirmadienį pažymėjo Louisas Kuijsas, tyrimų bendrovės „Oxford Economics“ analitikas.
Specialistas pridūrė, kad augimas fiksuotas po „įvairių politinių priemonių, skirtų padidinti anglių gavybą ir sumažinti jų kainas“.
Visgi spalį ekonomikos raidos tempas išliko silpnas, pažymėjo analitikas: „Nekilnojamojo turto sektoriaus nuosmukis ir nauja COVID-19 protrūkių banga, mažinanti namų ūkių vartojimą, slegia pramonę“.
„Nekilnojamojo turto sektoriaus lėtėjimas tęsėsi, o tai yra pagrindinė rizika makroekonominei perspektyvai per ateinančius kelis ketvirčius“, – pritarė ir „Pinpoint Asset Management“ vyriausiasis ekonomistas Zhiwei Zhang.
Naujausiais duomenimis, mažmeninė prekyba išaugo 4,9 proc., palyginti su rugsėju, ir gerokai viršija prognozes, nurodžiusias 3,7 proc. prieaugį.
Visgi stebėtojai perspėja, kad augimą gali stabdyti pastarosios ribojamosios priemonės, vėl įvestos po naujo viruso protrūkio spalio viduryje, kuris išplito keliuose regionuose.
Nors spalis Kinijoje tradiciškai įeina į išlaidų sezoną, Fu Linghui pažymėjo, kad „vietos turistų skaičius ir pajamų augimas buvo mažesnis nei prieš pandemiją“ per mėnesio pradžioje vykusias šventes.
Miestuose nedarbo lygis tebesiekia 4,9 procento.
Silpna ekonomikos raida kelia galvos skausmą šalies centriniam bankui, kuris privalo siekti skatinti atsigavimą ir tuo pat metu stengtis sulaikyti infliaciją, kurios dabartinis lygis neregėtas nuo 10-ojo dešimtmečio vidurio.