Pekine įsikūrusio „Industrial & Commercial Bank of China“ vertė siekia net 3,5 trilijono JAV dolerių ir yra didesnė už visos Didžiosios Britanijos ekonomikos vertę.
Vienintelis didžiausių pasaulio bankų penketuke esantis nekiniškas bankas yra „HSBC“.
Vienintelis didžiausių pasaulio bankų penketuke esantis nekiniškas bankas yra „HSBC“, kurio centrinė būstinė įsikūrusi Londone. Tiesa, šiais metais jis nukrito į ketvirtąją sąrašo vietą.
Didžiausio JAV banko „JPMorgan Chase“ vertė yra 2,6 trilijono dolerių ir jis užima šeštąją vietą pasaulyje.
Pažymėtina, kad JAV bankai, remdamiesi šios šalies reguliavimais, savo turtą skaičiuoja kitaip negu tarptautiniai bankai. Dėl to, tikėtina, kad remiantis tarptautiniais skaičiavimais, „JPMorgan Chase“ užimtų aukštesnę vietą didžiausiųjų pasaulio bankų sąraše.
Kinijos bankai, skirtingai negu jų partneriai kitose pasaulio dalyse, vis dar auga nepaisant problemų šalies vertybinių popierių rinkoje.
Be to, svarbu paminėti, kad šiais metais Kinijos ūkio augimas yra sulėtėjęs, o didžiulis pramonės sektorius po truputį traukiasi.
Du bankai, kurie 2015 m. iškrito iš didžiausių pasaulio bankų penketuko, yra Prancūzijos „BNP Paribas“ ir Japonijos „Mitsubishi UFJ Financial Group“. Abu šiuos bankus susilpnino silpnėjanti valiuta jų šalyse. Tiek euras, tiek jena per pastaruosius metus smarkiai susilpnėjo JAV dolerio atžvilgiu.
2015 m. Top 10 pasaulio bankų:
1. Industrial & Commercial Bank of China (Kinija)
2. China Construction Bank (Kinija)
3. Agricultural Bank of China (Kinija)
4. HSBC (Didžioji Britanija
5. Bank of China (Kinija)
6. JPMorgan Chase (JAV)
7. BNP Paribas (Prancūzija)
8. Mitsubishi UFJ Financial Group (Japonija)
9. Bank of American (JAV)
10. Barclays (Didžioji Britanija)