Kinijos bankų ir draudimo sektoriaus reguliavimo komisijos (CBIRC) duomenimis, tokių paskolų suma balandžio–birželio mėnesiais padidėjo 183 mlrd. juanių (26,6 mlrd. JAV dolerių) – labiausiai per daugiau kaip dešimtmetį nuo šių duomenų rinkimo pradžios – ir ketvirčio pabaigoje sudarė 1,96 trln. juanių.
Blogų paskolų dalis padidėjo iki 1,86 proc. viso Kinijos bankų paskolų portfelio ir buvo didžiausia nuo 2009 metų kovo mėnesio.
Dėl priemonių, kurių per pastaruosius dvejus metus ėmėsi Kinijos institucijos, siekdamos pažaboti šešėlinį bankų sektorių, gerokai suprastėjo silpniausių paskolų gavėjų galimybės refinansuoti savo skolas bankams, rašo agentūra „Bloomberg“.
Tačiau pastarosiomis savaitėmis Kinijos reguliavimo institucijos stengėsi ne taip intensyviai įgyvendinti kampaniją, kuria siekiama mažinti vietos paskolų gavėjų skolų naštą, nes ekonomikos augimo tempas šalyje lėtėja, o Jungtinės Valstijos grasina nustatyti naujus muitus Kinijos eksportuojamoms prekėms.
Dabar Kinijos centrinis bankas vėl nori, kad šalies bankai didintų kreditavimo apimtis, ir jau ėmėsi tam tikrų priemonių, kad tai paskatintų. Pavyzdžiui, buvo sušvelninti bankų kapitalui taikomi reikalavimai.
Kinijos bankų kapitalo pakankamumo rodikliai pastaraisiais metais pablogėjo, o labiausiai sumažėjo atitinkami nedidelių bankų koeficientai.
Iki birželio pabaigos bendras Kinijos bankų kapitalo pakankamumo rodiklis smuko nuo 13,64 proc. pirmojo ketvirčio pabaigoje iki 13,57 procento.
Bendras Kinijos bankų pelnas šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, padidėjo 6,4 proc. iki 1 trln. juanių.
Sausio–birželio mėnesiais Kinijos bankai išdavė paskolų už 9 trln. juanių ir ši suma buvo 1 trln. juanių didesnė negu metais anksčiau, pranešė šalies centrinis bankas.