Muitinės administracijos duomenimis, rugsėjį Kinijos eksportas sumenko 3,2 proc., palyginti su tuo pačiu praėjusių laikotarpiu prieš metus, o importas smuko 8,5 procento.
Rodikliai buvo blogesni nei prognozavo naujienų agentūra „Bloomberg“, numačiusi 2,8 proc. mažesnį eksportą ir 6,0 proc. mažesnį importą.
Be to, Europos Sąjunga (ES) išstūmė Jungtines Valstijas iš pagrindinės Kinijos prekybos partnerės pozicijų, o importas iš JAV rugsėjį sumažėjo 26,4 procentais.
Penktadienį paskelbtu daliniu JAV ir Kinijos susitarimu Kinija įsipareigojo padidinti JAV žemės ūkio produkcijos pirkimus. Susitarimas taip pat apima intelektinės nuosavybės apsaugą ir finansų rinkų atvėrimą.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuriam gali grėsti apkalta, paskelbė, kad su Kinija pasiektas pradinis susitarimas gali tapti svarbiu proveržiu.
Visgi šis susitarimas gali reikšti tik laikiną naujų muitų atidėjimą, nes jame trūksta specifikos, o sudėtingų problemų, tokių kaip nesąžiningos valstybės subsidijos Kinijos įmonėms, sprendimas paliekamas vėlesniam laikui, teigė analitikai naujienų agentūrai AFP.
Iki šiol abi šalys yra įvedusios viena kitai baudžiamuosius tarifus, apimančius daugiau nei 360 mlrd. JAV dolerių vertės prekes ir paslaugas.
Kinijos prekybos perteklius su JAV nuo 26,9 mlrd. JAV dolerių rugpjūtį sumažėjo iki 25,8 mlrd. JAV dolerių rugsėjį – 3,9 procentais.
„Penktadienį pasiektas JAV ir Kinijos prekybos minisusitarimas reikšmingai nepakeičia perspektyvos“, – teigė konsultacijų bendrovės „Capital Economics“ ekonomistas Martinas Lynge'as Rasmussenas.
„Žvelgiant į ateitį, eksportas artimiausiais ketvirčiais turėtų išlikti menkas“, – pridūrė ekonomistas.
Bendras Kinijos prekybos perteklius rugsėjį buvo 39,65 mlrd. JAV dolerių.