Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kinijos eksportas spalį susitraukė pirmą kartą nuo 2020 metų vidurio

Kinijos eksportas spalį traukėsi ir tai buvo pirmas toks nuosmukis nuo 2020 metų vidurio, pirmadienį pranešė muitinės tarnyba, gamybos sulėtėjimui ir pasaulinės recesijos grėsmei sumažinus tarptautinės prekybos apimtis.
Kinijos vėliava
Kinijos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kinija Eksportas

Pasak Generalinės muitinės administracijos, spalio mėnesį eksportas susitraukė 0,3 proc., palyginti su rugsėjo mėnesį fiksuotu 5,7 proc. prieaugiu.

Kartu rodiklis gerokai atsiliko nuo analitikų prognozių.

Spalio mėnesį importas susitraukė 0,7 proc. – pirmą kartą nuo šių metų kovo, o palyginti su rugsėju – 0,3 procento.

Prekyba sulėtėjo, nes pasaulinė Kinijos produktų paklausa mažėja, energijos kainoms kylant, o Jungtinėms Valstijoms susiduriant su recesijos grėsme.

Atskiri su COVID-19 susiję karantinai taip pat pakenkė vartotojų entuziazmui ir verslo pasitikėjimui antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje.

„Bloomberg“ apklausti analitikai prognozavo, kad spalį eksportas padidės 4,3 proc., tačiau tikėjosi tik 0,1 proc. importo augimo, susilpnėjus paklausai šalyje.

„Panašu, kad pastaruoju metu sumažėjusios eksporto apimtys yra priešingas pandemijos metu stebėto pasaulinės Kinijos prekių paklausos padidėjimo atspindys“, – teigė „Capital Economics“ analitikė Zichun Huang.

„Tikėtina, kad importo apimtys ir toliau mažės, atsižvelgiant į sudėtingas vidaus perspektyvas“, – pažymėjo analitikė.

Vidaus iššūkiai

Kinijos gamybos apimtys spalį sumažėjo, parodė praėjusią savaitę paskelbti oficialūs duomenys.

Nacionalinis statistikos biuras šį sumažėjimą paaiškino praėjusį mėnesį kilusiais koronaviruso protrūkiais.

Gamyba, palyginti su analogišku laikotarpiu prieš metus, susitraukė 6 proc., nes pandeminiai apribojimai paralyžiavo didžiuosius pramonės miestus, tokius kaip Šanchajus, Šendženas ir Čengdu.

„Apple“ pirmadienį perspėjo apie atidėtus siuntimus, nes su COVID-19 susiję apribojimai „laikinai paveikė“ gamybą didžiulėje gamykloje Džengdžou, centrinėje Kinijoje.

Kinijos lyderiai iškėlė metinį maždaug 5,5 proc. ekonomikos augimo tikslą, tačiau daugelis stebėtojų mano, kad šaliai bus sunku jį pasiekti, nepaisant to, kad trečiąjį ketvirtį šalis paskelbė apie geresnę nei tikėtasi 3,9 procento plėtrą.

Kinija yra paskutinė didelė ekonomika, kuri laikosi nulinio COVID politikos, ir taiko staigius karantinus bei masinius testavimus, nepaisydama didelio masto verslo ir tarptautinių tiekimo grandinių veiklos sutrikimų.

Pasak banko „Nomura“ analitikų, institucijos nuo ketvirtadienio įvedė sustiprintus apribojimus teritorijoje, kurioje pagaminama daugiau nei 10 proc. viso Kinijos bendrojo vidaus produkto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?