Antroji pagal dydį pasaulio ekonomika grįžta į įprastas vėžes, po to, kai metų pradžioje daugelis įmonių sustabdė veiklą dėl viruso protrūkio ir susijusių karantino priemonių.
Visgi ekonomistai įspėja, kad augimo pagreitis gali susilpnėti antrąjį 2020 metų pusmetį, nes pagrindinės rinkos sunkiai atsigauna po krizės, o medicinos priemonių užsakymai iš užsienio jau pasiekė piką ir ima smukti.
Kinijos bendrovių pirkimo vadybininkų indeksas (PMI), pagrindinis gamyklų veiklos rodiklis, birželio mėnesį siekė 50,9 punkto ir viršijo 5,5 punkto rodiklį numačiusias „Bloomberg News“ apklaustų analitikų prognozes. Palyginti su geguže, indeksas padidėjo 0,3 punkto.
Laikoma, kad viskas 50 punktų riba rodo plėtrą.
Remiantis Nacionalinio statistikos biuro (NBS) duomenimis, ne gamybos PMI siekė 54,4 punkto (mėnesiu anksčiau – 53,6 punkto).
Šie rodikliai džiugina, nes šalies ekonomika lėtai atsigauna nuo krizės, pirmąjį ketvirtį susitraukusi pirmą kartą per dešimtmečius.
NBS vyresnysis statistikas Zhao Qinghe pažymėjo, kad indeksas padidėjo dėl „tolesnio pasiūlos ir paklausos augimo“ birželio mėnesį, o importas ir eksportas taip pat šoktelėjo, nes pagrindinės pasaulinės rinkos vėl ėmė atnaujinti veiklą.
Visgi Zhao Qinghe perspėjo, kad „neapibrėžtumas“ išlieka, nes importo ir eksporto indeksai nepasiekė 50 punktų ribos, o vis daugiau mažų įmonių praneša apie užsakymų trūkumą.