Kinijos pareigūnai pripažįsta – šalies ūkio rodikliai gražinami

Dauguma Vakarų ekonomistų ir finansų ekspertų vieningai sutaria, kad besąlygiškai pasitikėti Kinijos skelbiamais ūkio rodikliais neverta, ypač jei kalba eina apie šios šalies regionus. Šį savaitgalį išplatintame Kinijos naujienų agentūros „Xinhua“ pranešime kelių šalies šiaurinių provincijų vietos pareigūnai pripažino duomenų klastojimo faktą.
Šanchajus
Šanchajus / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

Kaip rašo businessinsider.com, pareigūnai pripažino, kad ekonominiai duomenys buvo klastoti norint pasipuikuoti geresniais ūkio augimo rodikliais, negu jie yra iš tiesų.

„Xinhua“ atliktame tyrime regionų valdžios atstovai sakė, kad buvo klastojami įvairūs duomenys – nuo BVP dalies vienam gyventojui, iki namų ūkių pajamų.

Kinijos žurnalistai pastebi, kad Liaoningo provincijoje, kurios valdžios pareigūnai ir pripažino duomenų klastojimo faktą, dar prieš trejus metus buvo skelbiama, kad BVP augimo tempas siekia 9,5 proc. Šiuo metu jis yra daugiau negu tris kartus mažesnis ir siekia 2,7 proc.

Labiausiai į šiaurę nutolusios Heilongdziango provincijos pareigūnas Guanas Yingminas sakė, kad praeityje skelbti finansiniai rodikliai, rodantys investicijų mąstą regione, buvo išpusti mažiausiai 20 proc.

Nors daugelis mano, kad Kinijos centrinės valdžios skelbiami rodikliai yra tikslesni, lyginant su regioniniais, bet dauguma analitikų jais taip pat siūlo aklai nepasitikėti. Tiesa, jie yra gerokai mažiau nutolę nuo realybės, lyginant su provincijų valdžios skelbiama ūkio informacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų