Prekybos perteklių skatino didžiąją metų dalį fiksuotos didėles eksporto apimtys, kai nuo antrojo ketvirčio gamyklos vėl ėmė veikti, atšaukus per pirmąją COVID-19 bangą įvestą karantiną.
Prieš pradėdamas eiti pareigas prieš ketverius metus D.Trumpas pareiškė ketinantis panaikinti didėjančią prekybos su Kinija spragą ir pasirašė dalinį susitarimą su Pekinu, siekdamas paskatinti amerikiečių prekių, tokių kaip sojos, eksportą.
Visgi Kinijos muitinės duomenys parodė, kad 2020 metais prekybos su JAV perteklius išaugo 7,1 proc. iki 316,9 mlrd. JAV dolerių.
Tai yra 14,9 proc. daugiau lyginant su 275,8 mlrd. JAV dolerių prekybos pertekliumi 2017 metais – jau tuo metu D.Trumpas tvirtino, jog Kinija taiko nesąžiningas praktikas ir kenkia JAV darbo vietoms.
Nors antra pagal dydį pasaulio ekonomika praėjusių metų pirmąjį ketvirtį patyrė rekordinį susitraukimą, nes koronavirusas iš esmės sustabdė visą ekonominę veiklą, netrukus ji atsigavo, kai buvo atšauktas karantinas ir žmonės grįžo į darbus.
Bendra Kinijos eksporto apimtis išaugo 3,6 proc., o importas sumenko 1,1 procento.
Tuo tarpu gruodį eksportas ir importas augo labiau nei tikėtasi – atitinkamai 18,1 ir 6,5 procento.
„Suvaldžius pandemiją Kinijoje, šalies gamyklos ir į eksportą orientuotos įmonės atnaujino įprastinę veiklą anksčiau nei dauguma kitų šalių, leisdamos Kinijai geriau patenkinti pasaulinę paklausą“, – teigė finansinių paslaugų bendrovės „AxiCorp“ strategas Stephenas Innesas.
Praėjusį mėnesį šalis fiksavo 78 mlrd. JAV dolerių prekybos perteklių, kuris, analitikų teigimu, buvo „rekordinio lygio arba beveik artimas rekordiniam lygiui“.
Muitinės atstovas spaudai Li Kuiwenas pažymėjo, kad nuo kovo iki gruodžio Kinija eksportavo 224,2 mlrd. veido kaukių. Taip pat augo elektronikos, nešiojamųjų kompiuterių ir buitinių prietaisų, medicinos prietaisų ir įrangos siuntų skaičius.