Pernai Kinija fiksavo lėčiausią ekonomikos augimą per keturis dešimtmečius, kai dėl COVID-19 pandemijos įvesti apribojimai suvaržė ekonominę veiklą.
Sulėtėjimas sukėlė abejonių dėl komunistų partijos galimybių įgyvendinti pažadą sukurti gerovės valstybę mainais į neginčijamą politinę galią.
Visgi analitikai tikisi stipraus šalies ekonomikos augimo šiais metais, o kai kurie teigia, kad šiais metais ekonomika gali augti net 9 procentais.
Pekinas paprastai nustato tikslą, kurį, jo manymu, jis gali viršyti.
Praėjusiais tok tikslas nebuvo nustatytas dėl neeilinių aplinkybių.
Kinijos premjeras Li Keqiangas, pristatęs augimo planus, teigė, kad vyriausybė „atsižvelgė į ekonominės veiklos atsigavimą“.
Daugiau nei 6 proc. augimo tikslas taip pat atitinka ateities tikslus, pažymėjo Li Keqiangas. Tokie tikslai apima reformas, inovacijas ir „aukštos kokybės plėtrą“.
Pasak vyriausybės, šiais metais planuojama sukurti 11 mln. naujų darbo vietų mieste ir išlaikyti apie 5,5 proc. nedarbo lygį miestuose.
Išoriniai stebėtojai įspėja, kad Kinijos nedarbo rodikliai gali nenurodyti tikrosios situacijos, nes daugybė žmonių dirba neoficialiai.
Analitikai anksčiau prognozavo, kad besitęsiantis pasaulinis neapibrėžtumas sukliudys Kinijai nustatyti BVP augimo tikslą šiems metams, todėl pasveikino 6 proc. skaičių kaip sąmoningai atsargų.