Su startuolių projektais dirbantys specialistai Klaipėdos krašte mato didelį potencialą – čia nemažai tiksliųjų mokslų studentų, ruošiami stiprūs vadybininkai.
„Pirmąjį naujo ciklo hakatoną Klaipėdoje kartu su IT įmone „Koralis” organizuojame neatsitiktinai. Vilniuje startuolių renginiams įsisiūbavus vis sulaukdavome klausimų iš pajūrio – kada gi informacinius seminarus ar edukacines dirbtuves atvešime ir pas juos”, – sako VšĮ „Versli Lietuva” projektų vadovė Rimantė Ribačiauskaitė.
Su startuolių projektais dirbantys specialistai Klaipėdos krašte mato didelį potencialą – čia nemažai tiksliųjų mokslų studentų, ruošiami stiprūs vadybininkai. Be to, nors Klaipėdoje startuolių ekosistema dar nėra susiformavusi, šiame mieste jau yra susibūrusių stiprių inovatyvių kompanijų – sinchroninio vertimo įrankių kūrėjai „Interactio”, bei į Lietuvos startuolių TOP 10 patekęs „PackPin” – siuntų sekimo platforma.
Dalyvavimas hakatone „Haker Games” yra nemokamas, organizatoriai dalyviams užtikrins darbo vietą, poilsio zoną ir maitinimą.
Renginį „Hacker Games” organizuojančių „Koralio” ir VšĮ „Versli Lietuva” pajūryje laukia ne tik užduotis sustiprinti čia besiformuojančią startuolių bendruomenę, bet ir dar vienas iššūkis – supažindinti klaipėdiečius su hakatono renginio koncepcija, kuri vilniečiams ar kauniečiams jau puikiai pažįstama. „Koralio“ direktorius Vytis Radvila neabejoja, kad Klaipėdai renginys bus naudingas, tai visiems dalyviams puiki proga parodyti savo potencialą bei galbūt sukurti ką nors naujo Klaipėdos miestui.
Pasak R.Ribačiauskaitės, hakatonai paprastai trunka 48 valandas. Per jas pažįstami ar nepažįstami žmonės išrutulioja naujas inovatyvių sprendimų bei verslų idėjas, susiburia į komandas ir kuria naujas programėles, platformas, duombazes, kurių galutinius variantus arba prototipus pristato renginio pabaigoje. Pristačius idėjas komisija išrenka nugalėtojus. Vieni sėkmingiausių iki šiol per hakatonus gimusių lietuviškų produktų – kalbų mokymo programėlė Bliu Bliu, 200 tūkst. eurų investiciją pritraukęs startuolis „TrackDuck”, kuriantis įrankį, su kuriuo programuotojai ir dizaineriai gali patogiai gauti grįžtamąjį ryšį dėl tinklapių kūrimo iš savo užsakovų.
Vieni sėkmingiausių iki šiol per hakatonus gimusių lietuviškų produktų – kalbų mokymo programėlė Bliu Bliu, 200 tūkst. eurų investiciją pritraukęs startuolis „TrackDuck”.
Pagrindinis hakatono rėmėjas Volfas Engelman mano, kad inovacijos, naujovės yra visuomenės varomoji jėga, kurią būtina skatinti. Įmonės atstovai įsitikinę, kad savo vartotojus būtina nuolat maloniai stebinti, todėl visokeriopai skatina savo darbuotojų kūrybiškumą bei palaiko kūrybiškus žmones. Volfas Engelman yra inovatyvi kompanija, kasmet pateikianti rinkai apie 30-40 naujų produktų.
Nemažai naujovių pateikė pirmieji: sugrąžino alaus pintos tūrį, kuris jau tampa industrijos standartu. Įmonėje nuolat veikia kelios inovacijų komandos, kurios užsiima tiek produktų, tiek technologijų, tiek procesų inovacijomis. „Volfas Engelman už inovacijas“ – renginio rėmėjai teigia nekantriai laukiantys, kokias revoliucijas atneš šis hakatonas.
Dalyvavimas hakatone „Haker Games” yra nemokamas, organizatoriai dalyviams užtikrins darbo vietą, poilsio zoną ir maitinimą. Nugalėtojų laukia net 1000 eurų vertės prizai. Dalyviai iš anksto gali registruotis tinklapyje www.hackergames.lt
Šiemet Lietuvoje vyko jau keturi hakatonai. Juose dalyvavo keli šimtai žaidimų, atvirų duomenų entuziastų ir pavienių programuotojų, dizainerių, vadybininkų, rinkodaros specialistų bei kitų aktyvių žmonių.