„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klaipėdos uostas gali netekti Baltarusijos trąšų

Koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco“) atstovai teigia, kad dėl metus nevalytų sąnašų uostas nepajėgus į „Panamax“ laivus pakrauti numatyto kiekio kalio trąšų ir nevykdo įsipareigojimų Baltarusijai.
Klaipėdoje pakrautas didžiulis trąšovežis.
Trąšovežis Klaipėdos uoste / „Klasco“ nuotr.

Nuogąstaujama, kad Baltarusijos kalio kompanija „Belkalij“ grįš prie ankstesnės schemos, kai „Panamax“ laivai, skirti Kinijos ir Indijos rinkoms, buvo siunčiami į Ventspilį, o mažesni laivai kraunami Klaipėdoje, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Galimas ir dar blogesnis variantas. „Belkalij“ apskritai gali pasitraukti iš Klaipėdos, nes dirbti per du uostus nelabai patogu. Tada jau būtų atsitokėta, kad ne tik „Klasco“ prarado Baltarusijos krovinius, bet ir Klaipėdos uostas“, – teigė „Klasco“ laikinasis generalinis direktorius Juozas Benetis.

„Klasco“ valdyba praėjusią savaitę informavo susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, kad leistina laivų grimzlė yra mažesnė negu Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos deklaruota – 12,7 metro.

Dėl gylio neatitikimo į laivus nepakraunamas visas numatytas trąšų kiekis, todėl Lietuvos transportininkai ir laivus frachtuojanti „Belkalij“ patiria nuostolių.

Vasario 20 dieną turėjusį į Klaipėdą atplaukti Kinijos laivą „Belkalij“ jau nukreipė į Ventspilį. Teigiama, kad vien dėl šio atvejo Klaipėdos uostas, „Lietuvos geležinkeliai“, „Klasco“, ekspeditoriai ir agentai prarado apie 3 mln. litų pajamų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų