Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl mokėjimai kortele mažina finansinių nusikaltimų skaičių?

Grynųjų pinigų operacijų atsisakymas net tik mažina šešėlinę ekonomiką ir pajamų slėpimo mastus, bet ir leidžia sumažinti finansinių nusikaltimų skaičių. Vis dėlto kortele atsiskaityti dar galima tikrai ne visur, o tai atneštų realios naudos kiekvienam šalies gyventojui.
„myPos“
„myPos“ / Projekto partnerio nuotr.

Prasidėjus išmaniųjų mokėjimų bendrovės „myPOS“ iniciatyvai „Atsiskaityk kortele VISUR“, kurioje kviečiame kiekvieną registruoti verslus, nesuteikiančius galimybės atsiskaityti kortele (registracija čia), pateikiame 4 netikėtas priežastis, kodėl mokėjimas kortele yra naudingesnis ir etiškesnis atsiskaitymo būdas nei grynieji.

Prisideda prie verslumo skatinimo

Elektroninio atsiskaitymo priemonės padeda smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) geriau prisitaikyti prie atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimo. Jau šiuo metu visi sandoriai, viršijantys 3000 eurų sumą, turi būti atliekami tik negrynaisiais pinigais ir tikėtina, kad ateityje ši suma mažės.

„Kuo anksčiau SVV atstovai pereis prie elektroninio atsiskaitymo priemonių ir susipažins su šiuolaikine apskaita, tuo geriau adaptuosis prie pakeitimų, kuriais nuolat griežtinamos grynųjų pinigų operacijos. Be to, tokiu būdu SVV atstovai galės lengviau dairytis į naujas užsienio rinkas, ypatingai kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse“, – sako „myPOS“ vadovas Lietuvoje D. Jankauskas, pastebėdamas, kad skaitmeninius pinigus lydinčios technologijos nuolat pinga, o tai leidžia net patiems smulkiausiems verslininkams atrasti tai, kas anksčiau buvo prieinama tik stambioms įmonėms.

„Pavyzdžiui, „myPOS“ siūlo kortelių skaitytuvus, kurių kaina ne didesnė nei 99 eurai, o įsigijimo ir naudojimo sąlygos pritaikytos būtent SVV poreikiams – tai reiškia, kad šiuos aparatus gali naudoti net ypač mažo verslo atstovai, pavyzdžiui, besiverčiantys individualia veikla ar dirbantys su verslo liudijimu. Drauge su kortelių skaitytuvu savo klientams siūlome visą mokėjimo paslaugų ekosistemą, užtikrinančią, kad smulkieji verslininkai galėtų verslauti taip pat, kaip stambios įmonės – vykdyti tvarkingą apskaitą, priimti momentinius mokėjimus, turėti savo apsaugotą sąskaitą ir t. t. Beje, visų šių priemonių visuma leidžia SVV atstovams susikurti patikimą finansinę istoriją ir padidinti savo galimybes gauti paskolą verslo plėtrai“, – pastebi pašnekovas.

Padeda augti smulkiajam verslui

Elektroniniai mokėjimai sumažina nesąžiningos apskaitos tikimybę, o tai reiškia, kad nedideli verslai ir individualia veikla besiverčiantys asmenys turi ieškoti sąžiningų kelių padidinti savo patrauklumą klientams – kurti kokybiškas ir išskirtines prekes ir paslaugas.

„Jeigu dalis smulkiojo ir vidutinio sektoriaus (SVV) sektoriaus atstovų generuoja pelną slėpdami mokesčius nuo valstybės, nuo to nukenčia ne tik sąžiningai veikiantys verslininkai, bet ir visa valstybė. Verslui mažėja paskatų kurti inovacijas ir ieškoti naujų būdų pritraukti klientus. Atsiskaitymai kortele prisideda prie to, kad ši problema būtų eliminuota“ ,– sako „myPOS“ vadovas Lietuvoje Donatas Jankauskas.

Mažina finansinių nusikaltimų skaičių

Skaičiuojama, kad nuo 2008 iki 2012 m. vien elektroniniai mokėjimai padidino globalios ekonomikos augimą maždaug 835,96 mlr. eurų – būtent tiek kainuoja 1, 9 mln. naujų darbo vietų sukūrimas visame pasaulyje. Pasaulio bankas konstatavo, kad elektroniniai mokėjimai svariai prisideda prie socialinės atskirties ir globalios pajamų nelygybės mažinimo.

Be to, nelegalių pajamų, tarp jų – ir nelegalaus darbo užmokesčio – mažėjimas stiprina socialinę sistemą, skaidrina darbo rinką ir prisideda prie finansinių nusikaltimų ir korupcijos mažėjimo. „Nelegaliai gautos pajamos užsuka užburtą ratą – jas gaunantys žmonės negali naudotis finansinėmis paslaugomis ir gauti valstybės suteikiamų socialinių garantijų. Nelegaliai gautus pinigus sunku investuoti į sąžiningą verslą ir taupyti. Be to, grynieji pinigai yra anoniminiai, jie nepalieka jokių pėdsakų, o tai reiškia, kad žmonės, gaunantys pajamas grynaisiais pinigais, visomis prasmėmis yra labiau pažeidžiami ir daug dažniau rizikuoja atsidurti kriminalinio pasaulio akiratyje. Galiausiai, grynuosius tiesiog lengviau pavogti arba išvilioti“, – pasakoja D. Jankauskas.

Lietuvoje nelegalus darbo užmokestis ir nelegalus darbas sudaro apie 25 proc. šešėlinės ekonomikos ir yra gajausias būtent SVV sektoriuje.

Apie „myPOS“

2014 metais įkurta bendrovė veiklą vykdo jau visoje Europoje. „myPOS“ teikia integruotus ir ekonomiškus mokėjimo sprendimus, kurie suteikia verslui galimybę priimti mokėjimus kortelėmis visais pardavimų kanalais – kasoje, internetu ar mobiliuoju telefonu. „myPOS“ siūlo klientams ne nuomotis mokėjimo kortele terminalus, kaip daro bankai, o juos įsigyti už nedidelę kainą ir nemokėti jokių mėnesinių mokesčių, taip pat klientams suteikia daugiavaliutę IBAN sąskaitą, elektroninę mokėjimų platformą, nuolatinį klientų aptarnavimą, mobiliąją aplikaciją, kurioje verslas gali lengvai valdyti savo finansus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai