Komitetas svarstys PVM lengvatą labiausiai nukentėjusiems sektoriams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas svarstys, ar pritarti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatai labiausiai nuo pandemijos nukentėjusiems maitinimo, sporto, kino, kultūros sektoriams.
Sveikatos apsauga
Sveikatos apsauga / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

9 proc. PVM tarifą pasiūliusius valdančiuosius parėmė ir kai kurie opozicijoje esančių „valstiečių“ atstovai, pavyzdžiui, opozicijos lyderis Saulius Skvernelis.

Lengvata kultūros srityje, anot Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko, bus taikoma ne tik įstaigoms ir renginiams, bet ir atlikėjams: aktoriams, dirigentams, muzikantams, dainininkams, cirko artistams.

Pasak jo, PVM lengvata galiotų nuo šių metų liepos iki 2023 metų sausio.

M.Majauskas patikslino, kad dėl PVM lengvatos maitinimo sektoriui biudžetas netektų apie 75 mln. eurų, o sportui ir kultūrai – apie 25,7 mln. eurų.

Prezidentas Gitanas Nausėda abejoja PVM lengvatos tikslingumu. Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas sako, kad taip netiesiogiai bus subsidijuojamos įmonės, o tai prieštarauja šio mokesčio esmei.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė neslepia, kad nauja lengvata reikštų paramą verslui, o ne vartotojams.

„Netikėtina, kad sumažės kainos vartotojams, bet kaip parama labiausiai nukentėjusiam sektoriui atsigauti ir grįžti į tvarų kelią“, – antradienį Seime sakė ministrė.

9 proc. PVM dabar galioja šilumai, malkoms ir medienai kūrenimui, knygoms bei keleivių vežimui, o apgyvendinimo paslaugoms jis taikomas iki 2022 metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai