ES mokslo ministrai ketina pritarti Tarybos išvadoms dėl ES tarptautinio bendradarbiavimo mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.
Tarybos išvadose pasisakoma už taisyklėmis grįstą daugiašalį bendradarbiavimą ir dialogą pasaulinių iššūkių srityse. Išvadose nustatyti pagrindiniai principai ir vertybės (pvz., mokslinių tyrimų laisvė, atvirumas, ES vertybės ir interesai, abipusiškumas, saugumas „kiek įmanoma atvira ir uždara, kai būtina”, mokslinių tyrimų etika, lyčių lygybė) bei pagrindiniai veiksmai, kurių būtina imtis, skatinant tarptautinį bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje.
ES ministrai taip pat ketina diskutuoti dėl atnaujintos Europos mokslinių tyrimų erdvės valdymo. ES yra užsibrėžusi tikslą tapti mokslo ir inovacijų pasauline lydere. Siekiama, kad atnaujinta Europos mokslinių tyrimų erdvės plėtra būtų vykdoma integruojant mokslinius tyrimus ir inovacijas į įvairius sektorius, daugiau dėmesio skiriant konkrečių veiksmų ir sprendimų įgyvendinimui, padidinant politinius įsipareigojimus, sujungiant finansines pastangas bendriems politinės darbotvarkės tikslams.
„COVID-19 pandemija, skaitmeninė ir žalioji pertvarka kaip niekad anksčiau išryškino mokslinių tyrimų ir inovacijų svarbą. Mokslas ir inovacijos turėtų tapti horizontaliu įrankiu, integruotu į sektorines politikas sprendžiant žaliojo kurso, skaitmeninių inovacijų ir visuomenės atsparumo iššūkius“, – sakė J.Šiugždinienė.
Taryba siekia stiprinti ES konkurencingumą ir ekonomikos augimą. Siekdama šio tikslo, ji svarsto klausimus šiose politikos srityse: vidaus rinkos, pramonės, mokslinių tyrimų ir inovacijų, kosmoso. Tarybos posėdžiai rengiami bent keturis kartus per metus.