Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kremliaus įvestas maisto embargas Rusijos gyventojams per metus kainuoja 6,3 mlrd. eurų

Kaip atsakas į Vakarų sankcijas dėl Krymo aneksijos bei karinio konflikto Rytų Ukrainoje išprovokavimą Kremliaus įvestas embargas vakarietiškiems maisto produktams Rusijos gyventojams per metus kainuoja 445 mlrd. rublių (apie 6,3 mlrd. eurų). Tai skelbia Rusijos leidinys „Kommersant“, remdamasis dviejų solidžių Rusijos ekonominių tyrimų centrų duomenimis.
Rusijos vėliava
Rusija / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rusija Sankcijos

Tyrimo autoriai palygino, kaip 2018 metais, palyginti su 2013-aisiais, Rusijoje pasikeitė embargo sąraše esančių produktų gamyba, vartojimas ir kainos. Tyrimui panaudoti Rusijos nacionalinės statistikos tarnybos „Rosstat“, „Euromonitor“ ir Jungtinių Tautų duomenys.

„Per penkerius metus Rusijai pavyko pasiekti pažangos tik gaminant kiaulieną, paukštieną ir auginant pomidorus. Visame kitame – akivaizdus pralaimėjimas patiriamų nuostolių požiūriu“, – tvirtina ekonomistai.

Jų skaičiavimais, dėl embargo per pastaruosius penkerius metus Rusijos vartotojai kasmet prarasdavo vidutiniškai po 530 mlrd. rublių. Nauda dėl aukščiau minėtos trijų rūšių produkcijos efektyvaus gamybos augimo vertinamas 75 mlrd. rublių per metus, todėl realūs nuostoliai siekia 445 mlrd. rublių, arba apie 3 tūkst. rublių kiekvienam šalies gyventojui, kasmet.

Anot tyrimo autorių, 84 proc. iš šių 445 mlrd. rublių kasmet perskirstomi vietos gamintojų naudai, tačiau daugumą embargo sąrašo prekių taip ir nepavyko pakeisti analogiškomis kainos ir kokybės požiūriu vietinėmis. 13 proc. šios sumos virto grynaisiais nuostoliais ekonomikai, o likę 3 proc. atiteko brangesnio importo tiekėjams, daugiausiai Baltarusijai, nelyginamai mažesnės dalys – kelioms Pietų Amerikos valstybėms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?